Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TDI, vagyPDTDI a jobb?

TDI, vagyPDTDI a jobb?

Figyelt kérdés
Lassan-lassan autóvásárlásra adom a fejem, és a 4-es Golfokkal szemezgetek egy ideje. Érdekelne, hogy ki melyik 1.9es motorra szavaz, mert hallottam sokfélét róluk..eddig a sima TDI mellett érveltek többen. Plusz, hány lovas verzió vált be nektek? Kérlek akkor írjatok, ha már legalább má vittek ilyen autóval. Szeretnék kicsit pontosabb képet kapni, mert az anyagi helyzetem miatt jó néhány évig szándékomban áll megtartani. Köszönöm előre is a válaszokat.

2014. jún. 11. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
TDI megbízhatóbb, PDTDI több nyomaték. (a porlasztó miatt)
2014. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
TDI legendásan megbízható. PDTDI sok embernek nem tetszik mert ha meghal a PD elem akkor drága a cseréje, és előbb-utóbb meghal. Valamint szerintem a PDTDI hangosabb is. Én TDI-t vennék.
2014. jún. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Egyébként mi a különbség a kb 130-150-170 lovas verziók között? Más a turbófeltöltő? (szervizigény szempontjából kérdem leginkább.)

2014. jún. 11. 19:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindene ugyanaz, csak a vezérlésen módosítanak.
2014. jún. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Márpedig a PDTDI jobb, modernebb. Valami urban legend ez, hogy meghal a porlasztó rajta, én még egy konkrét esetről sem hallottam, pedig nem egy haveromnak és ismerősömnek van PDTDI, és nekem is volt nagyon sok ideig, problémamentes volt. Csendesebb, mint a TDI, kevesebbet fogyaszt és erősebb is.
2014. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogy csendesebb azt cáfolnám, ez egyszerűen nem igaz. A leghangosabb dízel amit valaha személyautóba gyártottak.

A kollégámnak pedig 800 ezer Forint volt a 4 PD elem cseréje mikor meghaltak. Ez nem hallomás, hanem a valóság, mert ott sírt nekem. Miután megcsináltatta eladta és vett egy ugyanolyan Passatot csak benzinesben.

2014. jún. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként mi a különbség a kb 130-150-170 lovas verziók között?"

TDI-ből 90, és 110 lóerős van, PDTDI-ből meg a kezdeti időkben 115, utána 130, és ritkán 150 lovas változatok vannak. A 90 és 110 lovas TDI között vezérlésben van különbség, meg más a turbófeltöltő, a 110 lovasé változó geometriás. a PD TDI-k között nemtudom. Én 110 lovas TDI-t vennék, esetleg chiptuning, és akkor azis kb. 130 lóerőt tud és üzembiztos. Egyébként manapság már állítólag a PD elemek sem olyan drágák, mert van már többféle utángyártott, meg egyébként isállítólag az 1.9 PD TDI az még elég jó ebből a szempontból, a korai 2.0 PD TDI-k rosszabbak voltak. Csak tekintve, hogy mennyi az értéke egy 4-es golfnak átlagba, inkább venném a TDI-vel, mert PD TDI-vel ha véletlen mégis beüt a krach, akkor rosszabbul esne az autó értékének jelentős hányadát adagolószivattyú javításra költeni.

2014. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hangos, de mély, morgós hangja van, mig a régi TDI-nek pedig kerregő a hangja, nagyon nem szeretem.
2014. jún. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tdi-ből a 90lovas gazdaságosabb,110lovasban kettőstömegű lendkerék+nagynyomású szivattyú van,mindkettő 150-200eft ha elromlik és el is romlik ha nem volt mostanában cserélve (újra,nem bontottra!)ha gyenge a 90le,a chippelve 120-130-ig felnyomható.
2014. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Huh..koszonom a velemenyeket..ugy latom ez kicsit olyan kerdes, mint a benzines vs diesel...:)

Az biztos, hogy ha talalok egyet ami megfelelne, azt szakember tarsasagaban megyek el megnezni, mert a szervizkoltsegeimet nagyban meghatarozza, hogy milyen eloelete van a kocsinak..es engem mint laikust ugy atvagnanak mint a szel. :)

2014. jún. 12. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!