Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért mondják, hogy a...

Sokan miért mondják, hogy a klímának ugyanúgy kell hűteni alapjáraton is, mint fordulaton, mikor ez nem igaz?

Figyelt kérdés

A Valeo szerint a fordulattal egyenes arányos a kompresszor teljesítménye. De mindenki úgy terjeszti az igét, hogy teljesen mindegy, mert van benn nyomásszabályzó ezért mindegy a fordulat.

Most akkor, hogy is van ez?

[link]


2014. jún. 14. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Na most a két dolgot nem szabad egybe mosni. A Valeo is igazat állít, meg aki azt mondja hogy alapjáraton is hűteni kell rendesen a klímának. A klímarendszerek bizony pontos szabálozást igényelnek pontosan azért mert a motor és vele együtt a kompresszor fordulatszáma is változik, viszont a szállított hűtőközeg mennyisége csak nagyon kicsit ingadozhat, de ez szabályzószeleppel elég jól és egyszerűen kivitelezhető.
2014. jún. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy gyártónak inkább igaza van, mint itt bármelyik válaszolgató Kis Pistának, nem?

Személy szerint én is azt tapasztaltam sok kipróbált autónál, hogy akkor kezd el hamarabb rendesen hideget befújni, ha megyek az autóval és megvan a megfelelő fordulat. Az első percben még a meleg levegő jön ki az átmelegedett szellőző rendszerből, utána pár percig langyos, aztán hideg.

2014. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1: Senki nem azt mondta, hogy alapjáraton egyáltalán nem hűt. Hanem, hogy nem úgy, mint fordulaton.

De sokan azt terjesztik, hogy tökmindegy a fordulat, ugyanazt a hűtőteljesítményt tudja alapjáraton is, mint 4000 rpm-en.

De ez akkor nem igaz, akárhogyan szabályzod a kompresszort,

1K rpm-en tud 1,2KW-ot, 3K-n meg 3,8W-ot. A fenti példával élve.

2014. jún. 14. 14:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem disel autóm van digit klimàs. Egész nap a tüző napon àll. Beülök elindítom ès kb 10mp múlva hűvös 30mp múlva hideg levegőt fuj. Valamiért a benzines motoroknàl igy vettem észre több idő kell. Valamint minél kissebb a motor annàl kissebb a hüttés hatàsfoka. Ez személyes tapasztalat.
2014. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!