Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Több millió forint értékű...

Több millió forint értékű autónál készpénzben szokás vinni a pénzt?

Figyelt kérdés

Csak az érdekelne, hogy általában mi a szokás.

Kb 1,5 éve vettem az autómat az ország túlsó végében. Busszal, vonattal több átszállással fél napi utazással mentem érte, így több milliónyi kp-t nem szívesen hurcoltam volna a táskámban. Gondolom nem kell részleteznem hogy miért. Mivel banki nyitvatartási időben nem értem volna oda és mivel a munkahelyemen nem tudtam szabadságot kivenni, ezért hétvégén utaztam. Tehát az nem volt megoldható hogy egy helyi bankfiókban vegyem fel a pénzt.

Az eladóval előzetesen telefonon egyeztetve viszont követelte hogy készpénzben vigyem magammal a pénzt. Az nem lett volna elég neki, hogy ott a szeme előtt a saját számítógépéről, a saját netkapcsolatán keresztül utalom el neki, és bemutatom a banki visszaigazoló SMS-t, melyben az ő számlaszáma van feltüntetve, arra hivatkozva, hogy mi van ha csalok. Bár mondjuk ötletem sincs, hogy hogy tudtam volna...

Végül azzal sikerült meggyőzni, hogy az adásvételi szerződésen kívül írtunk még egy plusz papírt tanúkkal aláíratva, hogy ha 48 órán belül nem érkezik meg a számlájára a pénz, akkor visszaadom neki az autót jelen állapotában.

Ebbe végül belenyugodott.


Ilyen esetben hogy szokás csinálni? Csak kíváncsiságból kérdezem.


2014. jún. 14. 22:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
26%
én biztos nem adtam volna így el neked a kocsit, amíg nincs a kezembe a pénz, vagy a számlámon, addig nem viszed sehova, ez így korrekt.
2014. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Kedves első, minek okoskodik, aki h*lye? Írta a kérdező, hogy ott előtte utalta át a pénzt. Abba gondolj bele, hogy kifizetnél az ország másik végébe ekkora összeget 2 nappal előre, aztán lehet hogy kamu a hirdetés és lelépnek a pénzel? Szerintem így korrekt, főleg azzal a plusz szerződéssel. Nagyon is jó eljárás volt.
2014. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Oké, én meg nem veszem meg a kocsidat, ha egy isten háta mögött kihalt szőlőhegybe több mint 3 millióval a kezemben kell sétálgatnom.

Szerintem meg ez így korrekt.

Akkor felajánlanám, hogy hozd el te hozzám az autót egy munkanapon és együtt besétálunk a bankba és a kezedbe nyomom. Utána rögtön be is tudod fizetni, tehát még csak nem is kell milliókkal utazgatnod.

Arra persze rögtön nem volt a válasz. Neked nem lett volna kicsit gyanús a történet?

2014. jún. 14. 22:24
 4/23 A kérdező kommentje:

# 2, köszi, legalább te érted a problémát. :)

Igen, ez meg a másik, amiről írsz. Az is fölmerült, hogy én utalgassam előre, úgy hogy se szerződés, se semmi a kezemben, csak úgy ismeretlenül kvázi ajándékba utaljak milliókat?!

2014. jún. 14. 22:27
 5/23 anonim ***** válasza:
29%

Nem azért, de én sem bíznék abban sem, hogy a szemem előtt utalsz át valamit. Vagy adod a KP-t vagy kivárod azt a 4 órát amíg átér az utalás az ÉN SZÁMLÁMRA vagy utalsz előre vagy megegyezünk másképp.


Az engem, mint eladót miért érdekeljen, hogy nem tudsz egy nyamvadt szabadságot elintézni vagy, hogy nincs egy ismerősöd, aki el tud vinni a kiszemelt autóhoz kocsival (tiszta vicc, és ha még sem olyan az autó, mint vártad akkor hazabuszozol?!).


Az meg non-szensz, hogy az eladó hucolássza neked a saját kocsiját. Neki menjen az ideje és neki legyen költsége, aztán ha úri kedved úgy tartja meg sem veszed? Meg még mit nem.


Elvárod az eladótól, hogy maximálisan bízzon meg benned (adja oda az autót amikor nincs is a számláján a pénz, utazgasson saját költségen csak azért, mert te "megígéred", hogy megveszed a kocsiját), mikor te 0 bizalmat táplálsz az eladó iránt? Ez nem így működik.


Kicsit el vagy te varázsolva úgy hiszem.


Aki vásárolni akar az oldja meg a korrekt részleteket.

2014. jún. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
A banki visszaigazoló sms semmit nem jelent. Netbankon meg lehet állítani a még nem teljesült átutalásokat.
2014. jún. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"s ha még sem olyan az autó, mint vártad akkor hazabuszozol?!"


Képzeld, igen, mint ahogy meg is tettem, mikor először néztem meg a kocsit.


"Az meg non-szensz, hogy az eladó hucolássza neked a saját kocsiját. Neki menjen az ideje és neki legyen költsége"

Hidd el ha az lett volna a baja és mondja én kifizettem volna neki azt a 10eFt üzemanyagköltséget, de nem erről volt szó. Talán egy egy-két százezres roncs miatt nekem is nagyobb lett volna a lustaságom, de ha valaki 3 misit akarna hozzámvágni azért már megemelném az alfelemet.


"...aztán ha úri kedved úgy tartja meg sem veszed? Meg még mit nem."

Azt nehezen tudtam volna megtenni, ugyanis 10%-kal előre le volt foglalózva. És milyen érdekes, azt is megkapta, pedig nem kértem cserébe semmilyen előszerződést meg semmit.

De ezek szerint én tápláltam nulla bizalmat...


"Aki vásárolni akar az oldja meg a korrekt részleteket."

Szerintem meg aki eladni akar az nyújtson valamit. Hiszen nem csak egy autó van a piacon. Egy boltnál vagy szolgáltatónál sem a vásárlók, ügyfelek vannak a boltért, hanem fordítva. Így működik a piacgazdaság.


Amúgy vicces vagy! Jót nevettem így reggel, köszi. :D Jó hogy nem fizettem volna ki az autó addigi összes költségét, szervizszámlákat, üzemanyagköltséget, biztosítást, adót stb, és még köszöntem is meg volna hogy új korától eddig megőrizte nekem az autót! :) Sőt, akkor már az ő számláit, kajáját, stb is ki kellett volna fizetnem, hogy ilyen jó volt hozzám és megőrizte az autót és még el is adja nekem. :)


Ja és nyugi, ne húzd fel magad ennyire, még megárt a vérnyomásodnak! Tényleg csak elméleti a kérdésem, már nincs semmi jelentősége.


Lakást is vettem már, sőt adtam is el átutalással jóval nagyobb összegért. Ott sem volt ezzel semmi gond. Én sem vártam el mástól és nekem sem kellett zsákban húznom magam után a húszezreseket, mégis korrektül megoldottuk.

Vagy gondolod ha valaki egy nagyobb értékű autót, ingatlant, stb vagy, béren egy pénzszállító teherautót hogy kp-ban odavigye a pénzt? :)

2014. jún. 15. 08:46
 8/23 A kérdező kommentje:

vagy=vesz,

béren=bérel.

2014. jún. 15. 08:49
 9/23 A kérdező kommentje:

Szerződésbe kell venni, hogy eladó az autót, ingatlant, stb a szerződés aláírásának időpontjában vevő részére átadta. Vevő az ellenértéket X napon belül átutalással rendezi.

Eddig ez a megoldás mindig működött, csak itt nem értettem, hogy mi ez a faxnizás.


Ha bizonyíthatóan nem érkezik be a pénz, nincs az a bíróság, aki ne hajtaná be a vevőn vagy venné vissza hivatalból az autót.

Szerintem ez nem kicsit súlyosabb horderejű biztosíték, tanúkkal aláírva, a létező összes személyi adatommal ellátva, arra hogy megkapja a pénzt, mint az hogy van egy bemondásra kapott nevem meg egy mobilszámom. Ha eltűnik az illető, ezzel mehetek a sóhivatalba!

Te nem érzed egy kicsit aránytalannak a két dolgot?

2014. jún. 15. 09:01
 10/23 A kérdező kommentje:

Na, neki így sem volt jó, amit a mai napig nem értek... Mikor rákérdeztem, hogy mi ezzel a kifogása, nem tudott rá magyarázatot adni.

Neki külön egy kézzel írt sajtpapír kellett, ami megint csak túlbonyolítás.

2014. jún. 15. 09:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!