Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson index hiba, mi a probléma?

Simson index hiba, mi a probléma?

Figyelt kérdés

Naszóval simsonomon nem működik az irányjelző. Még január környékén vettem bele új akksit,akkor egy átnézés után már szuperált is. Időközben elment a töltésem az akkumulátor lemerült(valszeg). Visszahoztam a töltést,és az index nem igazán akar működni. Bal oldalra kattog, ám de nem világít. Jobb oldalra semmi reakció, néha-néha haloványan az első fel-fel izzik.

Előre is köszönöm válaszaitokat !



2014. jún. 15. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rossz az ELBA-d. Erről megy a töltés és ez egyben az indexrelé is.
2014. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hagyományos, tekercses 6Voltos rendszerem van külön indexrelével.
2014. jún. 17. 08:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 1 éve vettem rá indexeket, de a téli állás után ugyanez volt a problémám. Nézd át az össze index foglalatot, vmelyik zárlatos. Nekem pl a középső réz lemezke(ami benyúlik az izzó alá) deformálódott vmilyen módon annyira hogy összezárt. Csupán 1mm-ről van szó. Én is csodálkoztam hogy hogy a fenébe lehet ilyen szar foglalatokat gyártani manapság, de hát ez van. Majd írd meg hogy a foglalatok átnézése megoldotta-e a problémát.


Ui.: én úgy nézegettem át a foglalatot hogy felkapcsoltam pl balra az indexet, kattogott de nem villogott, majd elkezdtem egy csavarhúzóval mozgatni a kis réz lemezkét és akkor elkezdett villogni.

2014. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves 3# !


Szerencsére meg sikerült oldani a hibát. Átnéztem az összes lámpát, egyben szép nagy korróziót találtam,ami annak köszönhető, hogy az egész szett nagyanyámék padlásán volt úgy '98 óta. Most januárban felmásztam, és leszedtem. Amúgy ezek az irányjelzők a motor eredeti indexei voltak újkorában! Egy idős bácsié volt (talán Laci bácsi?) a motor újkorában, ámde ez a tulaj csak hajtotta. Az akkumulátorát kihajította belőle, mert nem tudta mi az. Ennek folyamán nem működött semmi. Az eresz alatt volt tárolva, eső,jég,hó minden érte. A blokk (bontatlan) beállt, mivel a blokkban nem olaj, hanem víz volt. Érdekes módon a gyújtás nem ázott be. Így került édesapámhoz, valami 15 000 forintért. Ő a blokkot szétszedte, a mocit lefestette, szóval rendbe hozta. Az indexek,mivel üzemképtelenek voltak, a padláson landoltak, az egyik búra nélkül,'98-ban volt ez. Én felmásztam és leszedtem, megpróbáltam villógóképessé tenni,eleinte jó volt, majd nem.


Épp a hátsó világítás babráltam, bekötöttem, és az indexek csodák csodájára teljesen működtek. Még helyzetjelző is volt, és van is :)


Bocs a regényért :)

2014. jún. 19. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!