Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 13,5 évesen elkezdem az AM...

Ha 13,5 évesen elkezdem az AM (50ccm) jogsit akkor mikortól vezethetek?

Figyelt kérdés
Azthiszem úgy van, hogy 13,5 éves kortól belföldön, 16 éves kortól külföldön.

2014. jún. 15. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A jogsi elkezdése semmire nem jogosít fel. 13,5 évesen elkezdheted a kreszt, elsősegélyt. 14 évesen mehetsz forgalomba gyakorolni. Ha megvan a jogosítványod (a kezedben a plasztikkártya) akkor vezethetsz belföldön.
2014. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az előttem lévő azt válaszolta, hogy elsősegélyt 14 év alatt le tudod tenni. Ez nem igaz! Én is le szerettem volna tenni 14 előtt pár hónappal és nem engedték. A vezetés pedig pár alkalomból áll ha ügyes vagy 2 hét alatt szerezhetsz jogsit ha elmúltál 14 persze. :)
2014. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahol én akarom letenni ott a minimum életkor 13,5 év :D Egyébként motorozni tudok, KRESZt tudom...Igaz csak jövőre fogom letenni mert még csak 12,5 vagyok :(
2014. jún. 15. 19:27
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ahol én akarom letenni ott a minimum életkor 13,5 év :D "

Akkor te bizony nem Magyarországon laksz így ez esetben javaslom keress egy az országodnak megfelelő hasonló portált és ott érdeklődj. Mi - az esetek nagyobb részében - csak a magyar jogszabályok értelmezésében tudunk segíteni, Magyarországon pedig jelenleg 14 év az M kategóriás jogosítvány megszerzésének a korhatára, erről a 326/2011. (XII. 28.) Kormány rendelet rendelkezik.

2014. jún. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tapolcán van Pálosi autós-motoros iskola
2014. jún. 16. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Tapolca bizony még Magyarország, tehát ott is 14 év a korhatár.


Tök értelmesen leírta az első, hogy 13,5 évesen elkezdheted a tanfolyamot, de forgalomvizsgát csak 14. betöltött életév után lehet tenni. De a kedvedért megnéztem a fent említett autósiskola honlapját, és ez áll rajta:


[link]


Beiratkozás: 13 és fél év


Ha, számodra ez és az első hozzászóló írása nem elég egyértelmű, akkor bizony a vezetés még nem neked való.

2014. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én értettem már az elsőt is. Egyébként moped autót csak B kat. jogsival lehet vezetni?
2014. jún. 16. 19:44
 8/8 anonim válasza:
Basszus en most keztem el tapolcan :)
2016. jan. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!