Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonba Am6 blokk beépítése...

Simsonba Am6 blokk beépítése hivatalosan lehetséges?

Figyelt kérdés

szeretnék a simsonomba egy am6os minarelli blokkot beépíteni, megoldható, mert sok ilyen videó van a youtubeon, és képeket is látni az építésröl, az érdekelne, hogy ha a biztosítónál bejegyeztetem hogy motor csere volt, akkor át írják a motorszámot, és megköthetem rá így a biztositást ? hozzáteszem a motor 50ccm, így maradna smkp.


(az oltásokra, hülyeség, pénzkidobás, értelmetlen hozzászólásokra nem tartok igényt)


2014. jún. 16. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
SZerintem hivatalosan semmi akadája, mivel csak egy adásvételi és egy biztosítás van. MInd2n módosítani kell a motorszámot és meg is van oldva. Bár én még soha nem láttam ilyet, de én magam is gondoltam hasonló átalakításra, csak még nem néztem utána. Gondolom egy kis vágás itt, egy kis hegesztés ott és meg lehet oldani. Flexem van, lakatos barátom van, úgyhogy megoldható. Remélem neked is van. Sok sikert hozzá.
2014. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elég nagy káosz van már Simson téren, úgyhogy talán nem túl nagy rizikó megcsinálni. Eleve sok olyan Simson van, ami korábban rendszámos volt, vagy annak kellett volna lennie (a '86 utániak már mind, leszámítva a 90-ben érkező hivatalosan 40-re fojtottakat). Nos ezek a mai napig is illegálban nyomják. Mert egy dolog az hogy a rendszám le lett adva, vagy rá se került újonan, de ettől azok nem lettek segédmotorkerékpárok. Tehát a közlekedési felügyelet (hatóság) nem nyilvánította őket annak, a típusbizonyítványuk nem segédmotoros kerékpárra szól. A felkészültebbek beütötték maguk a CM 50 jelzést a vázba, de ez ugye megint csak nem legális. Így elvileg nem is lehetne segédmotor biztosítást kötni rájuk. Hogy mégis van, az kimeríti a biztosítási csalás fogalmát amit a törvény szankcionál ha bebizonyosodik. Ez utóbbi szó a lényeges, mert ma már nemigen lát senki tisztán ezekben a dolgokban, legfeljebb valami komolyabb közlekedési incidens folytán derülhetnek ki ezek a dolgok, ha egy dolgát értő jogász megkapirgálja az ügyet.
2014. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!