Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 125-ös motort vegyek?...

Milyen 125-ös motort vegyek? (2t,4t)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A kérdésem az volna, hogy milyen 125-ös motort vegyek? A 2 üteműnek előnye, hogy jobban megy, nyomatékosabb, a 4 üteműnek pedig hogy keveset fogyaszt, és a hangja is öblösebb. Úgy vagyok jelenleg, hogy egyik percben a 4t felé, másikban a 2t felé hajlok inkább, és úgy szeretnék választani hogy ne bánjam meg. Tudnátok esetleg konkrét típusokat (esetleg talán tapasztalatokat, stb.) mondani hogy milyet érdemes venni? Például 2t-nél gondoltam a Yamaha DT 125-ös motorra, de elég öreg (95-2000 körüli[bár láttam 2005-öset már, de eladót még nem]) motor. 4t-nél pedig gondoltam a yamaha XT 125-re, de aztmondják hogy jóval kevesebbet és rosszabbul mennek mint a 2t. Ez ahogy néztem a videókon, meglátszik a végsebességükön is leginkább; átlag négyütemű 110-115 átlag kétütemű (például DT) 130-140. Ja igen, elfelejtettem írni, hogy endurót esetleg talán supermotót keresek (hisz nincs különbség a kettő közt csak a gumi nagyjából [javítsatok ki ha tévedek]). Elég hosszúra sikeredett.. szóval ki mit javasol?



2014. jún. 16. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
250ccm a 2T a legjobb. A 4T nagy motoroknál jó, ilyen kis ccm-n nincs sok értelme 4T venni. A DT jó motor, még az öregek is.
2014. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Aprilia Pegaso 125, a kategória legerősebbje. Ha sport motorban gondolkodsz, akkor pedig RS125 ami szintén a kategória királya. Az Apriliák hátránya a többi kategóriabeli motorral szemben az, hogy (jóval)többet esznek, viszont jóval erősebbek, és egy RS125-el nem ugy zümmögöl mint egy NSR125-el például, mert ami az NSR-nek már majd a plafon, az RS-nek ott kezdődik az utazója.


Egy Aprilia fan (ezért a válaszom elfogultságból adódóan lehet nem teljesen helytálló, de nekem ez a véleményem)

2014. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!