Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2008-as Jetta légszűrő betétjé...

2008-as Jetta légszűrő betétjén mi az a palást?

Figyelt kérdés
2008-as Jetta légszűrő betétjére rá van húzva valami fehér színű külső szűrőféleség. Maga a betét, henger alakú, szokványos kialakítású és erre van ráhúzva egy szivacsos, habos, műanyag alapú anyag. Olyan, amit csomagolásnál használnak általában a sérülés tompítására, de szilárdabb. Körben rajta van, palást szerűen. A hengeres szűrőre ráhúzott köpeny, cső alakban kialakított külső szűrő. Csőszerűen van rajta. Le lehet róla szedni, de szorosan körbefogja, ráfeszül. Kérdésem, hogy ez mire szolgál? Ezt rajta kell hagyni? Eddig rajta volt, de most leszedtem.

#jetta2008
2014. jún. 17. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
találd ki!
2014. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szívászaj csillapító, hogy ne legyen szipákoló hangja ha elkezded nyomkodni a gázt. Sok VW csoportos autónál hallatszik ilyen hang.
2014. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de ez lefolytja a motort szerintem
2014. jún. 17. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fojtja. De ki is próbáltad már, gondolom. Tapasztaltál valami különbséget? Nem hiszem.
2014. jún. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tegnap cseréltem le az olajat és azóta még nem mentem vele, az is igaz, hogy nem is szoktam járni vele, csak tankolom. 8 litert fogyaszt, szerintem sok és lomha is. Lehet, hogy emiatt. Az előző szűrőn nem volt ilyen, arra emlékszem. Az asszony jár vele a munkahelyére és vissza, nem hiszem észrevenne bármit is.
2014. jún. 17. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a jó öreg 1.6 os benzines motor van az autóban akkor az annyit fogyaszt és nem is egy gazella vele az autó. Igazából az a betét kell már szinte minden EU 4-es besorolású autóra, mert bizonyos kibocsájtott zajokra is vannak már előírások. Az hogy nem volt az előző légszűrőn ilyen az lehet attól is hogy nem EU 4-es autóhoz volt az a konkrét szűrő. Nem okoz az semmilyen érezhető változást a motor üzemében, csak ha nincs akkor a szívórendszer (jobban) hallatja azt a bizonyos szippantó hangot mikor gázadásra kinyílik a fojtószelep.
2014. jún. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az asszony jár vele a munkahelyére és vissza"


Na ezért fogyaszt annyit! :)


Ha hosszú távon megyünk a feleségem 1.6 16V Scenic-ével, akkor 6,7 l/100 a fogyasztás, amikor ő helyben furikázik max. 1-2 km-es távokon hideg motorral, akkor bekapja a 10-et is!

:)

2014. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!