Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2013.11. 06-án megszereztem...

Brendon kérdése:

2013.11. 06-án megszereztem Magyarországon az AM kategóriás jogosítványt. Jelenleg 15-éves vagyok. Mivel Németországba költözök nem tudom hogy hogy működik ott ez az AM kategória, vagy van e egyáltalán?

Figyelt kérdés

2014. jún. 17. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Az AM az nemzetközi kategória, de én úgy tudom hogy külföldön csak 16 éves korodba vezethetsz vele.
2014. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hallottam én már mindent..:D köszi. azt nem tudod h milyen szigorúan veszik?
2014. jún. 17. 15:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Németországban max. 1 lóerős 25 km/h végsebességű ún. mofa kategóriára vagy jogosult 15 évesen, de ahhoz kint vizsgát kell tenned!
2014. jún. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ugyan nem ismerem töredelmesen az illetékes német törvényeket, de az alábbi információkat találtam:


"Zwei- und dreirädrige Kleinkrafträder sowie vierrädrige Leichtkraftfahrzeuge mit einer bauartbedingten Höchstgeschwindigkeit von nicht mehr als 45 km/h und einem Hubraum von nicht mehr als 50 ccm bei Verbrennungsmotoren bzw. einer Nenndauerleistung bis zu 4 kW bei Elektromo-toren."


Forrás: [link]


a német szöveg szabadfordtásban: 'Két- és háromkerekű segédmotoros kerékpárok és könnyű négykerekű motorkerékpárok, amelyek legnagyobb tervezési sebessége legfeljebb 45 km/h, és hengerűrtartalma nem haladja meg a 50 ccm belső égésű motorok, vagy a névleges teljesítmény 4 kW-ig elektromos motorok.'

2014. jún. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez megegyezik az AM-mel, de ehhez be kell töltenie a 16-ot, a kérdező pedig csak 15 éves...
2014. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Júniusban tettem fel a kérdést,közben nem nagyon foglalkoztam vele,mert felhívtunk itt valami központ szerűséget és azt mondták mivel AM-európán belül jogosultságot ad a vezetésére.

Most jelenleg egy Aprilia RS 50-t hajtok idekinn:)

A válaszokat köszönöm!

2014. szept. 2. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!