Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Clio vagy Peugeot 206?

Renault Clio vagy Peugeot 206?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy vegyek egy saját autót. Iskolaidőben kb. hetente kétszer használnám lemenni az egyetemig meg haza, viszonylag jó utakon (140km össz.). Nyáron pedig össze-vissza szaladgálni vele, persze főleg regionális szinten... Mivel egyetemista vagyok és még jó sokáig az leszek, nem szeretném ha megenné a fejem is a kocsi, ezért dieselest szeretnék (1.4;1.5-ös motorok, kb 4-5L fogyasztás). Ráadásul Szlovákiában egy törvény miatt jelentősen olcsóbb a diesel mint a benzin.


Eleinte biztos voltam abban, hogy Peugeot-t vegyek, sokan dicsérték a HDi motorokat, tapasztalatból tudom, hogy elég jó, ilyenen tanultam vezetni is. Végül is nagyon jó kis kocsi szerintem...


Aztán gondolkoztam a Renault Clio 1.5 dCi- változatán is. Talán olcsóbban ki lehetne fogni jobb állapotút, de a Peugeot formája jobban bejön. Végül is ez sem lenne rossz, egy megfelelő tengerkék, fekete vagy valami vagány festéssel...


Szóval normális véleményeket várnék, lehet a külsőről, belsőről mindenről... akár hasonló autókat is ajánlhattok... segítsetek dönteni :) köszi!



2014. jún. 17. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha dízel kell akkor egy Citroen Saxo/Peugeot 106, 1.5 dízellel, ugynaz a két autó és olcsóbban fenntarthatóak mint a Clio vagy 206. Esetleg egy Astra 1.7 dízellel, az lenne a legjobb választás.
2014. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha csak ez a kettő érdekel, akkor inkább a Clio. A 206-os egy fostalicska seggvibrátor, bár ha a veseköved akarod kihajtatni, akkor jó választás.


Szerintem.

2014. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Dízelt szeretnék, de azért valahogy jó lenne ha ki is nézne... megnézem azért azokat, amiket ajánlasz 1. :)

2. : Kifejtenéd bővebben, miért gondolod fostalicskának a 206-ost, a merev rugózásra céloztál? Érdekel a véleményed, csak ennyiből nem értettem meg a lényeget :)


Egyébként más autók is szóba jöhetnek, szóval ajánlhattok nyugodtan :)

2014. jún. 17. 23:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Meglestem az Astrát is, hát nem rossz az sem, talán valamivel tágasabb is a másik kettőnél... egyelőre még nem döntöttem :)
2014. jún. 18. 00:19
 5/9 anonim ***** válasza:

A Pug 206-nak puhább a rugózása, mint szinte bárminek. Nem értem, mi problémája lehet tőle a vesédnek.


Egyébként nekem volt mindkettő hasonló állapotúak. A Clio jobban bejött, a Peugeotot valahogy utáltam. Azóta is Renaultom van.

2014. jún. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én egyelőre pont a Peugeot felé hajlok, külsőre inkább tükrözi az én ízlésemet... most még szóba jött az SW változat is, bár kicsit csúnyácska a hátulja, eléggé jó áron vannak a keveset futottak és az extra hely sem ártana, ha többen szeretnénk vele kirándulgatni... :)
2014. jún. 19. 20:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Fura, mert 2 napig kellett 206-ossal közlekednem, amikor a Paretner javításakor csereautót adtak, de én még olyan szúk fapados szarban sose ültem. A feleségem évekig epekedett egy 206-osért, de miután kipróbálta azt is letagadta, hogy valamikor tetszett neki!

:D

Persze ez biztos valami ültetett tuning gép volt...

2014. jún. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg kisautóban nem ültél még másikban. Mert egy Corsa, Polo, Swift, bármelyikhez képest sokkal konfortosabb.
2014. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mentek a pluszok mindenkinek, köszi a válaszokat.

A komfort természetesen nem egy BMW szinten van, de szerintem nem olyan rossz, sokat vezettem az autóiskolába és nem vettem észre semmi szörnyűséget. Bár nem vagyok luxusautókhoz szokva, lehet azért :D


A lényeg, hogy ne kelljen benne szégyenkezni se és a fejem se egye meg a motor :)

2014. jún. 21. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!