Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megúszhatom így a...

Szerintetek megúszhatom így a 125/50-et ha gond van belőle?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van az utcámban egy enduro, ami érdekel, a tulajdonos jó áron adja, minden ideális, de nekem csak 50-esre van jogsim. Mentem már 50-es enduróval, tudom hogy milyen. Ez a motor, azonban sokkal durvább, méretre is nagyobb, gyanus, hogy 125-ös, de a tulajdonos állítja, hogy 50-es, a hengerébe is 50 cc van írva (bár gyanus, hogy házilag lett valahogyan megcsinálva..). Leszögezném, hogy itt nem egy feltuningolt 50-esről van szó, mert az nem így viselkedik... A tulajdonos azt mondja, hogy ha valami problémám adódna, akkor nyugodtan hivatkozzak rá... Ha tényleg valami gond lenne (rendőr megállít, és nem hisz a papíroknak, meg a hengeren lévő feliratnak, stb és bírósági ügy lesz belőle, akkor ott tényleg ráhárítható az előző tulajra a felelőség? Mondván, hogy amikor vettem a motort, akkor minden jel arra utalt, hogy 50-es (papírok, feliratok), én pedig nem értettem hozzá, nem tudtam, hogy erősebb egy 50-esnél... És mi van, ha az előző tulajdonos a bíróságon már nem olyan beismerő...?

2014. jún. 18. 07:59
 1/6 kata kata ***** válasza:
Nem tudod áthárítani a felelősséget!Avval érvelnek,hogy miért nem győződtél meg az NKH-nál az alvázszám alapján.Arról,hogy milyen motorral van szerelve azaz hány cca.Mielőtt megvásároltad!
2014. jún. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz linkelj egy képet a motorról és megmondom hány ccm. Milyen motor amúgy márka/típus? Írhatnál egy pár dolgot a motorról, hogy meglehessen állapítani. Láttál pl a henger mellett YPVS feliratot? A km/h óra meddig van skálázva?
2014. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen típusú motor egyébként? Amúgy ha a hengerbe 50ccm van írva akkor szerintem semmi gond nem lehet, én láttam már olyat is hogy csak egy fém darabot felragasztott a hengerre és kész... Amúgy vannak nagy testű 50-es ek .
2014. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nah... kideritettem, hogy egy yamaha dt125-ről van szó, igen, van rajta ypvs felirat, ugyhogy biztos 125-ös...
2014. jún. 18. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne vedd meg, csak bajod lesz belőle. A tulaj is egy simlis alak.
2014. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 80as DT van, az még elmegy, de az 50es és a 125ös DT között ég és föld a különbség. Ahenger látványosan nagyobb, a Power szelep pedig azonnal elárulja!
2014. jún. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!