Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol lehet motorvezetést...

Hol lehet motorvezetést gyakorolni?

Figyelt kérdés
Elkezdtem gondolkodni hogy a B jogsim mellé veszek egy 50-es robogót. Azonban még soha nem ültem motoron, csak bringáztam. Ezért keresek olyan helyet, ahol tudok gyakorolni, megtanítanak az alapokra, még mielőtt lenne saját motorom. Persze nem ingyen gondolom. Motoros iskoláknál van ilyen lehetőség?

2014. jún. 19. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgyis venni akarsz robogót, akkor vedd meg minél hamarabb, és a kert végében/udvarban szépen megtanulod az alapokat. Közfrogalomtól elzárt magánterületen ugyanis azt csinálsz, amit csak akarsz, egy Hayabusával is ökörködhetsz jogsi nélkül.

Kérj meg egy havert, aki motorozik, hogy segítsen.

Olyan nagy a lapok a robogózáshoz azért nem kellenek. Csak húzod a gázt ha menni akarsz, meg húzod a féket, ha megállni.

2014. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, csak haza is kell valahogy jutnom a motorral. Ezért gondoltam hogy előtte valahol kipróbálom hogy milyen érzés húzni a gázt. Nekem megéri az a pár ezer forint.
2014. jún. 19. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy persze, elmehetsz motorossulihoz, biztosan meg fogják oldani.
2014. jún. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem is meglett a B jogsi, rá 2 évre vettem én is egy robogót, sose ültem még motoron , de nekem is elkellett hoznom ahonnan veszem ugye ( 18 km) egész úton paráztam mikor mentem érte...és akkor jött a próba kör ugye :D... na ott mégjobban féltem milesz ha összetöröm, de amint megindultam vele teljesen elmúlt minden, és simán hazajöttem vele :)
2014. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Sokkal nem másabb a robogó mint a bicikli, egy kicsit nehezebb, de csak a gázt kell neki húzni... Egyébként lehet külön órákat venni de elég drágán szokták az Autósiskolák.
2014. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:
100%

Kérj meg valakit, hogy hozza el, ha nem vagy biztos magadban. Nincs értelme parázni, ha elkerülhető az élesben való első próba. Egyébként is jobb, ha hozzáértővel veszed meg, őt nehezebben vágják át, illetve több szem többet lát :)


Aztán meg gyakorolsz vele olyan helyen, ahol nincs forgalom. Nyugodtan megteheted akárhol, hiszen jogosult vagy vezetni.


Ha úgy érzed, hogy jó lenne a segítség, akkor a motoros iskolák, ahol amúgy is tartanak gyakorlati oktatást motorosoknak természetesen elvállalnak majd, hiszen ebből élnek. Autóra is szoktak venni órákat azok, akiknek van jogsijuk, de már nagyon rég nem vezettek és nem biztosak magukban. Szerintem néhány óra elég lenne, így nem is lenne sok pénz. Szerintem felesleges, mert 1-2 alkalom után egyedül is menne, de tégy, ahogy jónak látod. Inkább adj ki 5 ezrest, minthogy eless és megsérülj.

2014. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Robogóval 99%-hogy nem lesz gondod, igazából mintha bicikliznél csak annyi, hogy nem kell tekerni meg a kanyarokat kicsit finomabban kell venni tekintettel a nagyobb súly + kisebb kerekek miatt.
2014. jún. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ritka az a motoros suli ahol megtanita nak vezetni,vezetestechnikai treningre jelentkezz be mielőtt a helytelen sajat fejedből szarmazo technikak berögzülnenek mert azoktol nehezen szabadulsz es a tanulopenz akar az eleted is lehet akar csak egy robogorol is legyen szo
2016. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!