Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A túl nagy kapacitású kondenzá...

A túl nagy kapacitású kondenzátor okozhat ilyen hibát?

Figyelt kérdés

Adott egy Simson S51. A problémám a következő volt vele: elinduláskor beszaggatott,valamint később pont a váltás előtti pillanatban megint el kezdett szaggatni. Bemelegedve ha leesett a fordulat,minden előjel nélkül leállt. Ez tipikus kondenzátor hibára utal(ami már nem az első volt a motornál) ,így hát az oldaldobozba költöztettem azt a túlmelegedés elkerülése érdekében. Ezt követően ugyanazokat a tüneteket produkálta. Gyanakszom a trafóra,de nincs benne szakadás,az ellenállás-értékek is megfelelőek,és nem melegszik. Másik ötletem a kondenzátor,mely most egy Ladáé 0,25 mikrofarad kapacitású,talán sok neki.

Pipát kicseréltem,nem ott megy el a szikra,megnéztem.

Kérem segítsetek,mert már nincs ötletem.



2014. jún. 19. 12:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hézag szigorúan 0.4 mm ! Se több, se kevesebb.
2014. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!