Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék robogót vásárolni....

Szeretnék robogót vásárolni. De sajna a motorokhoz nem nagyon értek, sőt semmit. Milyet? 2 vagy 4 üteműt? Megoszlanak a vélemények.

Figyelt kérdés
Ahogy a márkákon is.Egy PEUGEPOTtal StreetFighter 100al szemezgetek.Mi a véleményetek róla?100CCM
2014. jún. 20. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így voltam. Sőt, még most is így vagyok. :)


A fő kérdés ilyenkor mindig az, hogy milyen ccm-ben gondolkozol? Mennyi pénzt szánnál rá?

És emellett mennyire fontos neked a dinamizmus és a fogyasztás?

2014. jún. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
250 ccm-ig 2T.
2014. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát az igazság az,hogy nagy motor jogsim nincs.Most egy 100ccm PEUGEOT StreetFighter 100 nézegetek.Nagyon egybe van,kitünő állapotú.50es p...okkal.De ami a bogarat tette a fülembe,hogy ma hallottam,hogy nem jók a Peugeot robogó. 100.000ig tudok elmenni.De fórumokat olvasva megoszlanak a vélemények.És ami nem utolsó az a fogyasztás.Nekem max 4L legyen,de menjen is,nem 100 120ra gondolok de legalább 70-80.
2014. jún. 20. 20:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Végül is a fő kérésem,mi a véleményetek a Peugeot StreetFighter 100 robogóról? Fogyasztás is nagyon lényeg. Köszönö
2014. jún. 20. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:

"250 ccm-ig 2T."


Így van! Jó a 4T, de az a baj, hogy 250ccm alatt kevés!

2014. jún. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Véleményt,tapasztalatokat szeretnék a Peugeot StreetFighter 100as robogóról.Kinézetre ,állapotra nagyon szép.De mivel nm ismerem a robogókat hosszú távon többet szeretnék róla tudni.
2014. jún. 21. 11:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel nincs jogsid nagyobbra, én mindenképp lebeszélnélek a 100ccm-es robeszról. Ha lebuksz, azt nem fogod zsebre tenni.

Amúgy a Streetfighter az a Peugeot Speedfight, ugye? Itt van pár tulajdonosi vélemény róla: [link]


Amúgy én Peugeot robogót alapból nem vennék. No nem, mintha valami gondjuk lenne, jó konstrukciók, csak ha kell valami alkatrész hozzá, az bizony ritkább, és legtöbbször drágább, mint egy olasz vagy japán robogóhoz.


Szóval maradj az 50-eseknél. Ha sportos kell (legalábbis a választásodból ez látszik), akkor keress egy Malaguti f12-t, Aprilia sr50-et, Yamaha Aerox-ot, Gilera Runnert. Ezek nagytestű 50-esek, és alapjáraton egész dinamikusak.

2014. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod.Sokat segítettél,el is gondolkodtat.Igaz ami nekem az 50ccm s robogókon nem tetszik az a végsebesség.Nem száguldozni akarok,de ahogy hallom az 50-55KM/H az hááát.... .Igen,ahogy a észre vetted a nagytestűek tetszenek.
2014. jún. 21. 13:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, nekem is sokáig ilyen problémáim voltak. 175 centim és 110 kilóm alá nehezen találtam megfelelőt. Én is csak pár hónapja vettem életem első robogóját, munkába járásra.

Sokat tanakodtam, hogy mi legyen, Simson-tól elkezdve Piaggio Zip-en át Aprilia Rally-ig mindent megnéztem, mégsem tudtam dönteni. Még az Aprilia Scarabeo-kat is nézegettem, mert azt mondták rá, hogy nagy, mégsem volt nekem kényelmes.

Aztán végül egy Yamaha Neos mellett kötöttem ki. Nem a legnagyobb, és nem a leggyorsabb 50-es, de nekem tökéletesen megfelel. Amit írtál, az 55 körüli sebességet úgy képzeld el, hogy ez kb az ideális utazó sebesség ezeknek a robogóknak. Legalábbis az én súlyom alatt ennyi az, amivel még nem erőltetem, és érzem, hogy van benne egy kis tartalék. Ha meghúzom csutkára, az enyém 65-70 között áll meg valahol, attól függően, hogy hátszél van-e. :D


Szóval azt tanácsolom, hogy több típust nézz meg, ülj fel rájuk, és úgy dönts. Egy tipp: keress egy használt robogókkal foglalkozó üzletet a közelben, ahol sok típus megfordul, és így lesz helyben összehasonlítási alapod. Persze megvenni nem ott kell, mert magasabbak általában az árak, de ráülni, megpróbálni meglehet.

A legtöbb szinte csak kinézetben különbözik egymástól, maga a technika tök ugyanaz. Nagy részükben olasz Minarelli blokk van (az én Yamaha-mban is, pedig ez japán robogó).

2014. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!