Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az egyik autómra nem fizettem...

Az egyik autómra nem fizettem a biztosítást 4 évig és nem is használtam viszont nem vontam ki a forgalomból tehát csak porosodott viszont most szükségem lenne rá tehát mit tegyek?

Figyelt kérdés
A műszakija lejárt tehát meg kell majd hosszabbítanom de mivel műszakira csak érvényes biztosítással mehet menni amennyire én tudom akkor kell majd kötnöm egy biztosítást is ugye? Na akkor ha kell akkor nekem majd ki kell fizetnem az elmaradott biztosítást 4 évre visszamenőleg? vagy csak köthetek egy másik biztosítást vagy hogyan tudom elérni hogy újra tudjam majd használni az autómat? Esetleg lesz majd valami büntetés is amit ki kellene majd fizetnem ? A lényeg hogy szükségem lenne most majd a kocsira csak kell rá műszaki és nem tudom hogy a biztosítással mi van vagy mit kellene vele kezdeni. Tehát akkor mit tegyek? vagy mit lehet ilyenkor tenni?

2014. jún. 21. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem volt kivonva a forgalomból, akkor ki kell fizetned a biztosítást visszamenőleg, addig nem kapsz új biztosítást. Nem biztos, hogy mind a 4 évet, lehet hogy van valami szabály, hogy csak pl. 2-t. Kérdezz utána a biztosítónál.
2014. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Befizeted az elmaradt biztosítást, elviszed műszakira és mész az autóval.
2014. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fedezetlenségi dij miatt elég nagy szívás lesz! Jegyeztess be üzembentartót, úgy megúszhatod. Elõbb érdeklõdj az okmányirodában, mert lehet, hogy ki van tiltva forgalomból!
2014. jún. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora értékű az az autó, de a biztosításd be fogják rajtad vasalni. Lehet hogy jobban járnál ha az az autót "ellopnák", ha érted mire gondolok.

Pontosabban arra az időre amíg nem volt biztosítás, fedezetlenségi díjat kell fizetni ami nem ugyanaz mintha fizetted volna a díjat rendesen, hanem több (is lehet).

2014. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fedezetlenség díj 4 évre nem lesz kis összeg! Az adóját fizetted? Mert ha azt sem, a helyi önkormányzat elvileg már rég hivatalból kivonta a forgalomból. Erről kellett volna hogy kapj ajánlott küldeményt.
2014. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
és ha most szeretnék venni egy új autót akkor is bajok lennének ezzel tehát az adott elmaradás az adott autóra szól vagy a nevemhez mint egy hitel tartozás amit ha nem fizetek meg akkor nem lehet másik autóm? mert lehet jobban járnék ha vennék egy másik autót és akkor úgy is jó lenne csak nem tudom hogy akkor is ki kellene ezt fizetnem ha már egy másik autóról van szó amin pl előtte minden rendesen fizetve volt és csinálnék egy adásvételi szerződést akkor elméletben nem kellene fizetnem semmit vagy igen?
2014. jún. 22. 02:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!