Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez az autó miért ennyire olcsó?

Ez az autó miért ennyire olcsó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Autó vásárlás előtt állok, ki is néztem már a márkát, amilyet szeretnék. Megakadt a szemem a következő autón:


[link]


Vajon mitől lehet ilyen olcsó? A hasonló korú társai mind 1 millió környékén vannak. Szét lenne hajtva?



2014. jún. 21. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szar külföldről behozott, széthajtott szemét.
2014. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt abból kiindulva, hogy dízel, biztos sok km van benne. Nem is említik meg a km állást a hirdetésben.


Ezeket külföldön is azért veszik, mert hosszú távokon vannak használva. Nem tudom, feltűnt-e, hogy külföldi papíros. Tehát forgalomba kell még helyeztetni itthon. Írják, hogy ezzel együtt 760 ezer az ár.

2014. jún. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs még kifizetve rá a regadó. Hát ezért.
2014. jún. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Plusz belsejéről nincs kép az gyanus lehet, szét van kopva, ülve szakadva, igymármindjárt nem olyan jó ár
2014. jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mert a mocsok külföldi széthajtott dízel szemétben magasabb futás van, mint a hasonló korú magyar szemétben? Ahahhahha :D


Tippelhetünk jobbra-balra, de nem tudjuk miért ennyi az ára. Meg kell nézni mobile-n a hasonló korú alfák átlagárát, ha jelentősen alatta van, akkor lehet gyanakodni. Ha belefér az átlagba, akkor azért ennyi, mert ennyi az ára. Itthon sem ilyen árak lennének, ha véletlenül eltörlődne a regisztrációs adó...


Amúgy miért nem hívod fel az eladót? Esetleg miért nem nézed meg? Akkor úgy is kiderül a turpisság.

2014. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat.


Azért nem nézem meg élőben, mert ősz vége fele szeretnék autót venni, egyelőre csak nézelődöm, hogy mennyiért mozognak ezek a típusok. Csak fura volt, hogy regadóval is csak 760 ezer. A magyar papírosok, ami mondjuk magánszemélynél van, 200 ezer km alatti futással, azok 1 milliónál kezdődnek. Ezért volt fura, hogy adóval is "csak" ennyi.

De elsőre én is a több százezer km futásra gondoltam. Csak érdekelt a véleményetek. Amúgy is benzinest szeretnék, mert rövidebb távokon használnám, arra meg nem igazán jó a dízel.

2014. jún. 21. 19:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Olyan embertől nem vennék autót, aki azzal foglalkozik, hogy autókat hoz be eladásra. A legolcsóbbakat veszik meg, sokszor az eleve törötteket, amiket helyrepofoznak, lefényeztetnek. Ennek eleve nem volt képe kiírni, hogy kitűnő állapot, hanem csak normál szerepel az adatlapon.

Képzelem, milyen lehet.

Külföldről csak akkor hoznék autót, ha eltörölnék a regadót és akkor is csak személyesen, magánembertől vásárolnék.


Mondjuk ha eltörölnék a regadót, akkor megszívnák keményen a lompost azok is, akik most büszkélkednek, hogy külföldről vették az állítólag kismillió kilométerrel is szép állapotú autójukat. Mert hirtelen nagyot taknyálna az autójuk értéke, és még csak el sem tudnák adni (ha igen, akkor is legfeljebb gombokért), mert a többi magyar is csak külföldről hozott autót vásárolna. Ja, hogy inkább mégis jó, ha van regadó? Na, erre való.


Akkor lehetne jól kijönni a regadó eltörlésből, ha az eltörlés hírére eladnám az autómat és ha megszűnik és esik az autók értéke, utána vennék ugyanazért a pénzért egy fiatalabbat.


Érdekesség, hogy egy ebben a témában bennfentes ismerőstől pont hallottam (amit eddig mondott, az mind idővel bejött), hogy vagy jelentősen csökken, vagy meg is szűnik a rögadó, így én inkább most kivárnék.

2014. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!