Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata valtos autoba lehet,...

Ádámka82 kérdése:

Automata valtos autoba lehet, illetve erdemes-e turborendszert epiteni? Pontosan egy 2006-os Mustang GT-rol van szo.

Figyelt kérdés

#automata #2006 #Mustang GT #turborendszer
2014. jún. 22. 05:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Kismillió turbós automata autó van.
2014. jún. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akár érdemes akár nem , sufni tuninggal szinte lehetetlen megcsinálni.
2014. jún. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Léteznek automata váltós, turbómotoros autók. Az utólagos turbósításnál az szokott lenni a kérdés, hogy érdemes-e házilag kendácsolni vagy jobban jársz, ha lecseréled egy gyári turbósra. Átalakításnál ugyanis igencsak el tudnak szabadulni a költségek.
2014. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Váltótól függetlenül az utólagos turbósítás felejtős. Kb hetente tesznek itt fel hasonló kérdést, ott már részletesen leírtuk ezerszer a miértjét.


Azt pedig nem tudom mért gondoltad hogy az automata váltó és a turbó kizárják egymást. Rengeteg automata turbós autó van.

2014. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
érdemesnek nem érdemes, de nem amiatt, mert autómataváltós az autó, hanem azért, amiért bármelyik másik autót sem érdemes. Úgyértem, anyagilag nem éri meg, csak aki annyira megszállott, hogy neki semmiképp sem jó egy gyárilag erősebb autó, vagy egy gyárilag turbós autó tovább "húzása", ami lényegesen egyszerűbb.
2014. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mustang GT? Nem érdemes turbórendszert építeni bele.

Inkább kompresszort tennék bele mert az jobban illik hozzá.

Az meg lényegtelen, hogy automata, vagy manuális.

2014. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azt pedig nem tudom mért gondoltad hogy az automata váltó és a turbó kizárják egymást."


Az automataváltókat egy adott bemenő nyomatékra tervezik és építik. Ez mondjuk passzol a gyári szívó motorhoz. Utána ha felturbózod/kompresszorozod a motort, már simán lehet akkora nyomatéka, hogy rövid időn belül reccs lesz a váltónak.


Persze lehet turbósítani, csak kérdés megéri-e? A többit meg mát a többi turbós kérdésnél leírtuk huszonnyolcszor.

2014. jún. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Igen, pont a nyomatek es loero miatt kerdeztem, hogy az automata birna-e. Anyagilag tudom, hogy nem erdemes, de most az nem szamit.
2014. jún. 22. 18:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Kideríted milyen váltó van benne,utána meg megkeresed, hogy mit bír a váltó. Ha nem bír többet, akkor nagyon nem érdemes erőltetni, mert úgy jársz, mint a Volvo a T6-os motorral és a Geartronic váltóval. 350Nm max bemenőre gyártották a váltót, a motor 400Nm-t adott le. Idővel az összes széthullott :D
2014. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!