Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon lehet hivatalos...

Magyarországon lehet hivatalosan is úgy használni közúton egyedi építésű motorkerékpárt, hogy hiányzik a hátsó felfüggesztése?

Figyelt kérdés
Egyedi bobberre gondoltam. A motor úgy van átalakítva, hogy esztétikai okok miatt hiányzik a hátsó felfüggesztése.

2014. jún. 23. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne..

Gondolj csak a merevvázas Harleyk-ra...

2014. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van annak felfüggesztése, csak épp merev!

:)

2014. jún. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Harleyk úgy készülnek, engedélyezik őket.

Gondolod, hogy bárki építhet, átépítheti motorját és közútra viszi? Egy rugó (azért nem rugózás) nélküli motor úttartása kérdéses. Nem azt mondtam, hogy használhatatlan, csak azt, hogy megfelelő alkatrész megválasztást és tervezést igényel. Egyébként átépíthet, de engedélyeztetni kell.

2014. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És épített motornál, aminek gyárilag van felfüggesztése, de átalakítva már nincs, az úgy lehetséges?
2014. jún. 23. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha gyárilag merev volt, és így kapott engedélyt, akkor lehet alakítgatni rajta, de ha volt " felfüggesztése" akkor nem lehet átalakítani merev vázassá. Már voltak akik körüljárták a témát.

Végignézheted az egészet, akkor látszódik a motor, amit alakítottak, de én az érdemi részhez tekertem neked:

http://www.youtube.com/watch?v=AOFEtJsnbMw&#t=17m23s

2014. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha rendszámos motort akarsz építeni, akkor ahhoz a terveket úgyis előzetesen engedélyeztetni kell az NKH-val. Ha ők engedélyezik, akkor bármit építhetsz.


Segédmotoros kerékpárral pedig nem nagyon foglalkozik senki, ha rendesen meg van csinálva és nem valami rettenet ronccsal akarsz kimenni az útra!

2014. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!