Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig maradhat egy autó...

Attila009 kérdése:

Meddig maradhat egy autó gyújtáson anélkül, hogy bármi baja lenne utána? Benzinesről van szó és a gond, hogy nem műkszik a szivargyújtó és a magnó se gyújtás nélkül.

Figyelt kérdés
Hosszabb ideig kell maradjak egy helyben az autóval és hülyeség lenne 24 órán át járatnom... nem , nem vagyok hülye az autókhoz, de ezt az egyet sosem tudtam....

2014. jún. 26. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kb addig amíg le nem merül az akksija, akkor be kell bikázni, amit egyedül elég nehéz, mert kell még egy autó hozzá.
2014. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerinted menet közbe nincs gyújtáson?:D Nagyjából semmi baja nem lesz. De ha több mint egy órát kell egy helyben állnod vele, akkor óránként nem árt beindítani 2-3-percre hogy feltöltsön az akksi. Bár ha csak a gyári rádiót használod attól nem fog lemerülni egykönnyen.
2014. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

érdemes lenne átkötni.

Van aki azt mondja, hogy a gyújtó tekercseknek, stb nem tesz jót, de ez butaság.

2014. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok, hogy zene miatt rajtafelejtettem kb. 1 napot, addigra 0-ra merült az akksi.. 1 óra nem gond, többre sztem felejtős.
2014. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Gondolom mai kocsiról van szó, akkor tényleg nem károsodik semmi, csak merül az akku...

A régebbi, még nem elektronikus gyújtású kocsikra igaz volt, hogy ha álló motorral gyújtáson hagyták, akkor beégett a megszakító, és leéghetett a trafó, mert a folyamatos áramtól túlmelegedett.


Nincs a gyújtáskapcsolónak egy olyan állása, hogy gyújtásról egyet vissza, nincs gyújtás, de a fogyasztók maradnak a kulcs kihúzásáig.

2014. jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
de miért akarsz 1 napig a kocsiba ülni és zenét hallgatni?
2014. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 2. kommentelőnek üzenem mégegyszer nem vagyok hülye a kocsikhoz, tudom menet közben gyújtáson van :) A gond, hogy telephelyet kell őriznem péntek délutántól hétfő reggelig és nincs már időm szerelőhöz vinni az autót, hogy átkösse....
2014. jún. 26. 22:40
 8/13 anonim ***** válasza:

Ennyi időnél mindegy, hogy át van kötve vagy nincs.. A rádió le fogja szívni magában is.

Egy csepptöltőt vegyél a kocsihoz, rakd rá az akksira és dugd be a telephelyen valahova.

2014. jún. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha a telefonodon hallgatsz rádiót, aztán ha 5-6 óra alatt lemerül, 2 óra alatt feltöltöd a szivargyújtóról egy USB-s töltővel. Így az autóakku is kihúzza hétfőig.
2014. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2014. jún. 27. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!