Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan ültessem le a BMW...

Csepei Robi kérdése:

Hogyan ültessem le a BMW e46-os személygépkocsim?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy BMW e46 32Od 2OO4-es (facelift) autóm van. Az első lökhárítót kicseréltem kicsit sportosabbra, s még mindig nem az igazi mivel igencsak magas az autó. Szeretném ha alacsonyabb lenne, s arra lennék kíváncsi, hogy komplett sportfutóművet kell cserélnem, vagy elég csak az ültetőrugó? Köszönöm.

2014. jún. 26. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Sokszor mondogatod neki, hogy Ül!, és ha lentebb ereszkedik pár mm-t, akkor töltesz bele 1 deci prémium benzint jutalomként.

Ezt addig ismételgeted, amíg a kívánt hasmagasságot el nem éred :D

2014. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt akartam írni én is :)

Lehetne még bukfenceztetni is, mint a ma reggeli bömbi a Váci úton.

Rendes ültetőszettet vegyél bele. Soha ne tákolj, a használt ültetőrúgókat is felejtsd el. Csak baj lesz a vége, nagy.

Ehole vannak az ültetőszettek: [link]

2014. jún. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

a devil általában nem a legolcsóbban adja a cuccokat bár bmw-hez még itt nem néztem semmit.

a használt rugóval sincs semmi baj, általában többet bírnak, mint maga az autó. Persze ha repedt vagy kókányolt azt úgyis látod és nem veszed meg.

Ami fontos, hogy otthon neki ne állj rugót vágni meg hasonlók. Abból tényleg csak baj van.

2014. jún. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Anyagi lehetőségektől is függ. Ha sok pénzed van, a legjobb egy minőségi állítható futómű, de ez 300ezer Ft körül kezdődik. A második legjobb egy minőségi fix magasságú futómű, ez ahogy nézem 130 körül a Koni STR szettekkel. Vannak ennél lényegesen olcsóbb márkák (TA Technix, FK, ...), de én azt vallom hogy olcsó húsnak híg a leve, ott valami nincs rendben. Ha nagyon nem akarsz rá költeni, akkor van még egy lehetőség. Veszel jó állapotban bontott ültető rugót, ha találsz ilyet a kívánt magasságban. Fogod a jelenlegi lengéscsillapítóidat, és elviszed egy jó felújító műhelybe (Katona, Kárászy, Lindor), és megmondod, hogy milyen rugóval szeretnéd berakni. Ők a kívánt keménységűre és hosszúságúra tudják neked alakítani a lengéscsillapítót. Ez nem tudom pontosan mennyibe kerül, de ha felhívod valamelyiket, biztos szívesen tájékoztatnak. A gyári lengéscsillapító mellé ne tegyél ültető rugót, mert rövid időn belül tönkreteszi.
2014. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én használattól függően döntenék... nekem is volt hasonló. Csak egy idő után unalmassá vált mindig gittelni a lökhárító alját... Igaz sokszor megfordultam BP-en, de azért ennyire nem kéne, hogy leérjen, pedig nem is volt extrémen leültetve. Szóval nem kukacoskodás, de ezt érdemes beleszámolni. Ha autópálya, meg külföld akkor semmi gond, de itthoni utakra a gyakorlatban sem érdemes sokszor rámenni ilyesmikkel.
2014. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegyél egy beton virágládát a csomagtartóba.
2014. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!