Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonomnak szeretném a...

Simsonomnak szeretném a hengert és a blokkot csillogóssá varázsolni. Mivel tehetem ezt meg?

Figyelt kérdés
Elkezdtem felújítani a Simsonomat.. újrafestés, kopott alkatrészek cseréje stb. Hogyan tudnám szép csillogóssá varázsolni a hengert és a blokkot? Most eléggé matt az egész. Brigéciollal próbáltam, de csak az olajat és ilyeneket hozta le róla... Valaki esetleg tudna valami jó módszert mondani nekem?

2014. jún. 30. 13:17
 1/3 anonim válasza:

El kell vinni krómoztatni.A galvanikus krómozás és nikkelezés egy galvanikus fürdőben történik, elektromos áram hatására. A galvanikus fürdőben elektrolit folyadék van, amely tartalmazza a króm vagy nikkel vegyületeit, amelyek elektrolitikus folyamat által redukálódnak az elektrolitból, majd megtapadnak a galvanizálandó felületen.


Keress olyan céget az interneten, akik ilyennel foglalkoznak, és kérj árajánlatot. Mellesleg a krómozási folyamat nem éppen olcsó játék.

2014. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Többnyire csak polízozni szokták. Ez abból áll hogy először papírral felcsiszolod. Egyre finomabbal. Aztán polírpasztával tükörfényesre lehet polírozni. (persze ajánlott géppel, kézzel elég hosszadalmas munka)

Így lesz egy szép felület olcsón. Lakkozni nem érdemes, mert lepattog róla (a legkisebb behatástól is, valamint idővel magától is ahogy tapasztaltam).

Hátránya hogy pár hónap alatt bemattul és lehet megnit polírozni.


A másik megoldás a króm. Ehhez is tükörfényes felület kell(legalábbis ha olyat akarsz, szóval előtte polírozni kell). Viszont ez elég tartós. Hátránya hogy igencsak drága.


Esetleg alternatíva(bár nem szép fényes felülethez, hanem színeshez) az eloxálás. Ezzel egy kerámia keménységű, de szivagyos szerkezetű aluminium oxid réteget képeznek a felületen amit aztán különböző por alapú festékekkel lehet festeni(aztán ezt fixálják persze, így már nem lesz szivacsos a szerkezete). Ez is elég tartós. (bár simsonon szerintem nem mutatna jól. Maximum egy fekete henger.)

2014. jún. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek... szerintem akkor marad olyan amilyen ha ilyen sok gond van vele.. illetve ilyen drága
2014. jún. 30. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!