Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem ad szikrát a Simsono...

Miért nem ad szikrát a Simsonom magasabb fordulaton?

Figyelt kérdés
Csak akkor ad szikrát,ha nagyon lassan kézzel meghajtom a berúgókart,ha viszont kicsivel jobban meghajtom már nincs,tehát be sem indul. Egy éve nem ment már mert nem adott szikrát,most kicseréltem az alaplapot,így meg csak ilyen nagyon lassan ad. Gyertyát többet kipróbáltam,érintkezéseket befújtam,átmozgattam. Mi lehet a baj?

2014. jún. 30. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Megszakítós vagy tirisztoros a gyújtás?
2014. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tirisztoros, akkor be kell állítani az üzemi fordulatszámot, a tirisztor tetején van az állító. Olvass utána a simsonklub oldalán.
2014. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tirisztoros,már próbáltam a csavart de vagy ugyanolyan vagy teljesen megszűnik.
2014. jún. 30. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:
A tirisztorosokon nem csak az alaplapon lehet állítani, hogy jelen legyen?
2014. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én új gerjesztőtekercset vettem bele amikor ezt produkálta... A kisipari utángyártott tekercs a megszokott 150V helyett, kicsit megpörgetve (fúróval) jóval 600V fölé is felugrott. Ha van multimétered próbáld kimérni a gerjesztőtekercs feszültségét. Rúgásnál kb 90V-ot kell mutatnia. Természetesen váltakozóáramot.
2014. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!