Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire jók a gyári fojtások?...

Mire jók a gyári fojtások? (motorban) Mire jó ha kiszedjük? Legális kiszedve használni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elvben a teljesítményt "állítják be vele. Tehát ha te kiveszed de nincs rá meg a jogosítványod akkor illegális. Persze valószínűleg nem buksz meg vele csak ha a végsebességgel megfognak vagy ha valami csúnya baleset történik s megvizsgálják. Szó van róla hogy a rendőrség mobil teljesítménymérő padokat szerez be a hasonló esetek miatt lásd 50 motorként használt nagyobbak de hogy lenne is arról nem tudok.
2014. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért jó, mert csak így férnek bele az adott kategóriába, és azért jó kiszedni, mert így nagyobb teljesítményt érsz el. Sok motor például úgy volt 25 kw-os hogy agyonra volt fojtva, de így legálisan használhatták azok is, akiknek csak "A korlátozott" jogsijuk volt. Ha kivették a fojtást, akkor a motornak nagyobb lett a teljesítménye, de a forgalmiban maradt a 25 kw.

Nem legális, de a kutya nem fogja ellenőrizni, ha fojtás nélkül használod a motort. A rendőrt csak az érdekli, hogy mi van a forgalmiban.

2014. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A gyári fojtás a motor élettartamát növeli ha benne van.

Tehát nem pörgeti szét magát a henger.

Kiszedés után sem lesz erősebb a gép, max csak nagyobb végsebességet fog elérni.

Természetesen legális a kiszedése, hiszen hivatalosan ezt a műveletet szervízben is elvégzik.

Sőt! Nagy örömmel, hiszen utána már jönnek a gondok, bajok.

(széthajtás, gyűrűtörés, hengerbeállás)

És ez javítási költségekkel jár.

A szervíznek ez BEVÉTEL!

Nemhiába csak a gari lejárta után teszik meg.

Ami a sebességhatárt illeti, -az meg mindenkinek saját felelőssége!

2014. júl. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó ez nem egészen így van, sokszor valóban a kategória ill. a szabályok kényszerítik a gyártókat. Pl. robogóknál vagy amit említettek már
2014. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy ezeket a fojtásokat bejáratási időre szokták benne hagyni egy részüket,a másik felét meg a pappírok miatt hagyják benne
2014. júl. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Kiszedés után sem lesz erősebb a gép, max csak nagyobb végsebességet fog elérni."


Te nagyon el vagy tévedve öcsém...

2014. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Kedves kérdező.

Szervízes vagyok!

Nyugodtan vetesd ki a fojtásokat!

Nekem az csak Jóóóó. :-D

Utána legalább Nekem is folyamatosan lesz pénzem! :-D

2014. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha szerinted a szívóoldalon meg kipufogóban elhelyezett fojtás nem befolyásolja a motor teljesítményét, akkor marha nagy szervizes lehetsz... :D
2014. júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as, vegyük példának az RS125-öt mert nekem az van. Szalonban vettem 2 éve, 11 kW 15 Le-t tudott a fojtásokkal. Fél évig használtam fojtott állapotban, hogy szokjam a motort, azután legálisan, új forgalmi engedéllyel 32 kW 43 Le lett, szóval nőtt a teljesítménye is a végsebesség mellett. Jóval erősebb mint előtte volt, és a végsebessége is 188 km/h.
2014. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jah, azt kifelejtettem, hogy legális ha bejelented, levizsgáztatod és új forgalmit kapsz hozzá, ha ezeket nem csinálod meg akkor illegálisan használod, amire egy balesetnél ráfázol ha vizsgálják a motort vagy ha lefotóznak elég nagy sebességgel. A gyári fojtás arra volt, amint már fentebb írták, hogy nem pörgi magát szét a motor. Nekem mióta kivan szedve a fojtás 6-7000 km után generáloztatni kell, de azt itthon nem bízom rá még a szervízekre sem mert nem bízom bennük, hanem küldöm ki Olaszországba a blokkot.
2014. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!