Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Angliában vettem használtautót...

Fifi24 kérdése:

Angliában vettem használtautót és átvertek. Van bármilyen lehetőségem hozzájutni a pénzemhez? (részletek lent)

Figyelt kérdés

10 éves autót vettem magánszemélytől.68000 mérföld,szép állapt,2000 font.A pasi korrektnek tűnt,feleségemmel,kisfiammal(úton a következő) voltunk megnézni az autót.Azt mondta az eladó,minden rendben az autóval,januárban volt MOT.

megállapodtunk,kipróbáltuk,ment.megkötöttük a biztosítzást-300 font kezdőrész,road tax fél évre 130 font és átadtuk a pénzt.

2 nap múlva az autó leállt.szerelő számítógépre kötötte és közölték 50 fontért hogy motorhiba.az hogy kinyissák +240font lenne és nem biztos hogy javítható-magyarul kuka az autó.

a szerelő felhívta az eladót,és elmondta mi a szitu.azt is mondta,hogy ez nem egy hirtelen fellépő probléma,hanem valószínűleg egy ideje gond volt vele.a pasi mindent hárított,azzal érvelt,hogy amikor ott voltunk minden rendben volt még az autóval és biztos én simlizek az autóval!!!!

ennyi.nem tudom mik a jogaim,mit tehetnék,kétségbe vagyunk esve,ennyi volt az összes megtakarításunk.

a biztosításunk valószínűleg nem fedezi ,alap biztosítást kötöttünk.ha bárki,bármilyen infót tud,mit tehetnénk nagyon kérem segítsen!!

egy hónap múlva mennénk magyarországra az új babának kihozni az otthon lévő cuccokat ezzel a csotrogánnyal.

SOS!!!



2014. júl. 2. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Erről talán egy angol jogi fórumon kellene érdeklődni nem?


Itt Magyarországon a szerződésben benne van, hogy "megtekintett, kipróbált állapotban" vette át a vevő a gépjárművet, plusz az is, hogy "az eladó a vevőt a gépjármű minden hibájáról tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette és elfogadta"

Gondolom ez Angliában is így van valahogy.


Miután ezt mindketten aláírtátok, itt Magyarországon innentől a vevőnek kell bizonyítania, hogy az eladó tudott a hibáról, és rosszhiszeműen kötött veled üzletet.

Ez pedig nagyon nehéz.

2014. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg írd meg milyen autó, milyen hibával.
2014. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Honnan a fenéből kellene nekünk itt ismerni az angol jogszabályokat??
2014. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kata kata ***** válasza:
Az Angol hatóságoknál kellene utánajárnod.
2014. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát az eladónak nem sok köze van a dologhoz, peches voltál, hogy pont most adta meg magát az autó. Ja és az sem biztos hogy kuka az autó...
2014. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sokba kerül egy motorcsere de még attól nem kuka az autó...
2014. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2000 fontos autónál kuka, hacsak nincs ismerős, nem sufnizod, de 10 éves autónál még lehet, hogy így is drágább lenne mint újat venni (határeset).
2014. júl. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!