Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 kategóriánál 18 év a...

A2 kategóriánál 18 év a korhatár és csak annyi van megadva, hogy 35 kw-nál nem lehet nagyobb a motor teljesítménye? Köbcenti nincs megszabva?

Figyelt kérdés
2014. júl. 3. 07:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hengerűrtartalom nincs megszabva, csak a teljesítmény/tömeg arány. Ez ha jól tudom max 0,2 kW/kg lehet maximum.
2014. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs űrméret korlátozás. A kW-ot megszorzod öttel, és a kapott értéknél nem lehet könnyebb a motor.

A 35 kW-os nem lehet 175 kg-tól könnyebb, a 20 kW-osnak legalább 100 kg-osnak kell lennie.


A jogszabály lehetőséget ad a nagyobb teljesítményű motorok lefojtására, de az alap gép nem lehet kétszer akkora teljesítményű. Tehát max. 69 kW-ost lehet fefojtani, de a teljesítmény/tömeg arányt itt is figyelembe kell venni.

2014. júl. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem ebből az tükröződik, hogy 400ccm vagy 35kw, mert erreaz A2-re is pont ugyanazt írják a jogsi kategória papírján (400ccm és 35kw, valamint maximum 0.2kw/kg arány), mint az A1 jogsira (125ccm és 11kw,emellett 0.1kw/kg) és az akkor hogy lehet, hogy minden a1 jogsis fiatal 11kw-nál erősebb (30-40 Le-s) gyorsasági motorokat vezetnek hivatalosan, forgalmiban bejegyezve( lefojtatlanul) és jogosan (pedig felvan tüntetve azokon az A1-es motorok forgalmijában az a 30-40 lóerő kw-ban átváltva, és a kw/kg arány)pedig az messze nem teljesítik a teljesítmény és a teljesítmény/tömeg arányt), Akkor csak nekik szabad ezt,míg az A2 jogsis motorosoknak pedig nem lehet 35kw-nál (papíron) erősebb 400ccm-s motort vezetni, Akkor Ez Most Hogyis Van Akkor? Ha neki lehet akkor szerintem az A2-eseknek is lehet, tisztán és bírságmentesen?
2015. dec. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!