Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális hogy akármennyire...

Normális hogy akármennyire nyomom le a kuplungot rükvercben kattan egyet a váltó?

Figyelt kérdés
Viszonylag fiatal autóról beszélek , 4 éves , suzuki alto és nem értem hogy az én lábamban vagy kezemben van a hiba hogy sokszor ilyen csúnyán és hangosan kattan, reccsen a váltó amikor rükvercbe teszem az autót. Van hogy persze gyönyörűen beveszi és semmit nem változtattam a mozdulaton. De legtöbbször reccsen. Ha érzem hogy nem veszi be könnyen akkor kiengedem a kuplungot, újra lenyomom és olyankor nagyjából szépen , viszonylag könnyedén beveszi a rükvercet a váltó. Félek hogy vagy a kocsival van a gond vagy egyszerűen tönkre fog menni az egész váltórendszer.

2014. júl. 3. 18:32
 1/6 anonim válasza:
Egyáltalán nem jó ha egy 4 éves autónál recseg a váltó, kezdő soffőröknél még előfordul akik nem nyomják le a kuplungot eléggé ill. durván rántják a váltót... Vidd szerelőhöz! Üdv egy autószerelő.
2014. júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az elég gáz , mert nem rég vettem az autót. Más fokozatnál nem csinálja egyedül a rükvercnél.
2014. júl. 3. 18:52
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor most kinek van igaza :


Totalcar : [link]


A nehezen kapcsolható hátramenet nem csak a Suzukiknál, de más típusoknál is gyakran előfordul, hiszen - kevés kivételtől eltekintve - ez nem szinkronizált.


Ilyenkor két megoldás segíthet:

- Tegye egyesbe, majd hátramenetbe a kuplung felengedése nélkül

- Húzza a hátramenet felé a kart finoman, de határozottan, és közben egész óvatosan kezdje el felengedni a kuplungot - ilyenkor a váltó kissé megmozdul, és könnyebben kapcsolható a fokozat.


Ha ezek a módszerek sem segítenek, ellenőrizzék a kuplung holtjátékát, és ha lehet, állítsanak a kuplungbovdenen. Ha ez már nem segít, valószínűleg megérett az autó egy kuplungcserére.


Üdvözlettel:

Autódoktor

2014. júl. 3. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs a váltóval "ez ilyen", nemcsak a Suzukié, a Fiatomé is. Írják is a kézikönyvében hogy kerüljük a kuplung lenyomása utáni rögtön hátramenetbe kapcsolást.

Ezeknek a fiatal (és egyszerű) autóknak nagyon híg olaj van a váltójában, ezért ha kinyomod a kuplungot a váltóban még lendületből forognak a fogaskerekek egy darabig. Mivel a hátramenet nem szinkronizált szerkezetű ezért csak nagyjából álló fogaskerekkel kapcsolható. Nem kell különösebben trükközni. Ha állóra fékezted az autót, akkor kinyomott kuplunggal várj 2-3 másodpercet majd lassan kapcsold a rükvercet. Ha jól csinálod akkor hangtalanul beveszi. Ha hideg még a váltó akkor ez nem is biztos hogy fellép, de ha már átmelegítette a motor a váltó olaját is, akkor türelemre és gyakorlott kézre van szükség ehhez a művelethez.

2014. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én valamikor egyáltalán nem bírom 1-esbe vagy rükibe tenni,(Fiat) tökmindegy mennyit várok vagy milyen meleg... ha épp úgy áll meg a szerkezet, egyszerűen hiába húzom a váltókart, nem történik semmi, nem ugrik be a kulisszába, de nem is ad semmi hangot, ilyenkor kuplung kienged, és újra kinyom, ekkor beveszi gond nélkül...
2014. júl. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kifejtett válaszokat. Így már jobban értem a szerkezetet és ennek megfelelően fogom innentől kezelni.Lehet hogy túl hamar teszem be a rükvercet mert előző autómnál nem volt ilyen probléma és nem kellett "külön" figyelni rá. Persze ott meg a 4-ből, 3-ba váltás volt "hangos" picit kattogós, de úgy gondolom hogy minden autónak megvan a sajátossága (ez egy daewoo matiz volt). A Suzukinál például ez a fenti művelet hangtalanul és szépen beveszi a váltó.
2014. júl. 4. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!