Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia rx 50 elindul és...

Aprilia rx 50 elindul és lefullad. Mi a baj?

Figyelt kérdés

Akitől vettük azt mondta bekel állítani a karbiját és kész..

(70 es henger, 17.5 dellorto karbi) Eléggé füstöl, bár az szerintem a keverék miatt. Kipörög rendesen,de mikor elindulok vele 1,2,3 aztán 4 be mint ha elfogyna a karburátorból a benzin és megáll.. Mert ez is van gondolom.

A tűszelepnél nem enged be elég benzint, vagy a fúvóka túl nagy ? Esetleg mind a kettő ?

Válaszokat előre is köszönöm !



2014. júl. 4. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos amivel ilyenkor baj szokott lenni az az hogy a karburátorig megy le lassabban a benzin,ilyenkor elfogy az úszóházból a benya ,kell neki egy kis idő míg újratöltődik.

Érdemes a tűszelepet cserélni,mert ha túl laza a rugója az a baj ha túl erős az a baj :)

Meg lehet egy pucolás is ráfér.

Egy jótanács :Ne pörgessed sose sokáig mert szét fog hullani! :) Be van járatva a gép?

2014. júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még járatós.

Egyébként a főfúvókának teljesen belehet csavarni ? Mert az enyémen csak egy darabig lehet aztán ami alatta van rézcső nem engedi beljebb, nem tudom mi a pontos neve. Most levágtunk a fúvókából hogy belehessen tekerni rendesen és most "jobb" lett. De nem az igazi. Szívatóval tudok vele csak elindulni. Mert különben megáll. Most meg 4. be berakom, nem olyan nagy a fordulat ugye és nem is megy.. Vissza kell rakni. (Nem kínzom csak 1 próbakört mentem vele) Állóhelyzetbe indul 1. re minden ahogy kell. De menni lehetetlen vele.

Nem lehet, hogy a membránnal van valami hiba ?

2014. júl. 4. 18:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szórakozz és vegyél bele normális fúvókát!

Mekkora van benne?Szerintem 80-85-ös elégnek kell lennie,a súbertűt akaszd feljebb ,a benzin-levegő keverék meg legyen jól belőve mert ha nem akkor nem biztos hogy jó lesz a kenés és megragadhat.Figyelj oda első 500km negyed gáz utána fokozatosan lehet terhelni 1500-2000km-ig.

Ha törni fog a gyűrűd akkor fúrás után nem reszelték le az éleket(sajnos nem szokták senkinek se mondani hogy le kell reszelni meg el kell mosni)

Szóval a karburátorral tuti van valami gyík mert akkor sem megy ha kevés a benzin meg akkor sem ha ömlik bele :) Gyanítom hogy kevés a benya mert hogy szivatóval tudsz vele menni(legalább 80-as főfúvóka kell meg a többi fúvóka méretét is növelni kell a gyárihoz képest,esetleg még tűszelepet is megnézheted )


Amit nézz meg:Légszűrő tiszta?Nem nedves?Mert akkor is képes ezekre a tünetekre.

Kipufogód tiszta?

Ha el van törve a pillangó szeleped akkor pörögni pörög de egyáltalán nincs benne erő és a cuccot lövi vissza azaz a légszűrőd olajos benzines lesz.

Kipufogó milyen?tiszta?Mert az is vissza tudja fojtani esetleg egy direkt fojtást nem tettek bele?

2014. júl. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Új sportlégszűrő van rajta, arany tiszta megnéztem.

Új Arrow kipu van rajta szóval nem hinném, hogy koszos.

Fix benzin szint van benne, mert az úszón nem lehet állítani mert műanyag az egész.

és Polini 90 es fúvóka volt benne de azzal még rosszabb volt :\

Van a fúvóka alatt egy kb 2 centis réz cucc, és attól nem lehet rendesen becsavarni. Amiatt nem lehet a hiba ?

Néztük azt is hogy szív-e valahol de azzal nincs gond.

2014. júl. 4. 19:53
 5/5 A kérdező kommentje:
*Szív-e valahol falsot.
2014. júl. 4. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!