Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell motoron váltani?

Hogyan kell motoron váltani?

Figyelt kérdés
Kezdő motorom yamaha dt 125 r lesz közeljövőben, de nem tudom hogyan kell vele váltani :S

2014. júl. 6. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:

A kezdeti időszakban kérj meg valakit,hogy váltson helyetted.

Én is így tanultam meg.

Aztán ha már úgyérzed mennifog,visszaülsz a motorra.

2014. júl. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2014. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legalul van az 1-es, felette az üres, és sorban 2-3-4-5-6, attól függ hány sebességes a gép. A kuplung pedig bal oldali kar.

Remélem amúgy viccnek szántad a kérdést :D Meg nem értem hogy nem tudsz váltani, ha van motorjogsid..

..Vagy nincs??

2014. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, nincs :D kezdőmotor :D csak terepre kéne mert messze lakunk várostól és unom h mindig be kell tekernem vagy várni h bevigyenek.. ha majd megszoktam jó lesz :D nem akartam 50 est mert az meg egy idő után lehet gyenge lesz
2014. júl. 6. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Az újabb DT kellőképp levannak folytva, szóval nem lesz neki gondja vele, amúgy meg az egyik legjobb motor :) Amúgy üresben beindítod, azt ürest egy N betüs zöld lámpa jelzi majd a műszerfalon, hagyod pár percig pöfögni ( ha szükséges szivatóval indítod ) után behúzod a kuplungod és a bal lábaddal lefele pöckölsz a váltókaron, utána mivel kezdő vagyok lassan, de tényleg lassan kezd el engedni a kuplungot és elkezded érezni hogy a motor szép lassan elindulna, ekkora húzol érzéssel egy kis gázt, és elindultál, utána ha úgy érzed hogy felválthatsz kettesbe, akkor kuplung behúz, és egy határozottat felhúzol a lábaddal a váltókaron, azért határozottan hogy elkerüld az ürest, utána pedig a többi fokozotatokat ugyan így kapcsolod. Ja, és a kuplungot csak elején fogod lassan engedni, utána már észre sem veszed csak húzod neki!


Széles utat!

2014. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!