Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor összefüggő kocsisor van...

Mikor összefüggő kocsisor van és egyesével előzgetem végig őket ez tényleg román módszer?

Figyelt kérdés
Sokan mondták, hogy tőlük terjedt el. Ez igaz?
2014. júl. 8. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, a román módszer az az, hogy egy megfelelően széles országúton ha jönnek szemből, akkor is bemész középre, akit előzöl, és aki szemből jön, azokat arra kényszeríted, hogy szoruljanak le az út szélére/mellé, te meg közöttük elmész.
2014. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
más módszer nagyon nincs is 8+ autó megelőzéséére...
2014. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

#1

Én inkább úgy láttam (és jól csinálják), hogy ha megfelelő szélességű az út, akkor a lassabb jármű lehúzódva közlekedik, hogy ne tartsa fel a többieket.

A szembejövő nem kényszerből húzódik le, hanem szeretné elősegíteni az előzést, ne kelljen fölöslegesen nagyokat fékezni.


A magyar mentalitással viszont az a baj, hogy nem segít a másiknak, hanem "menjél te is lassan k csög"

2014. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nemtudom miért román módszer ez, igazából ez a kresz szerint szabályos, nem az hogy végigelőzöd a kocsisort. Román módszer inkább az szerintem hogy minden előzésbe belemész, vagy kiadja vagy nem...
2014. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!