Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw passat b5.5 1.9 PDTDI -...

Vw passat b5.5 1.9 PDTDI - Szerintetek mi okozza ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Az alany egy 2001-es vw passat b5.5 1.9 PDTDI. Ezidáig repült az autó mint a vihar, erősen húzott akar egy bivaly.

De mostanában gyakran előfordul a következő probléma:

Intenzívebb gazolásnál mintha "behármalna" rángat, kékes füst jön a kipufogóból és berezonál az egész motor de még a sebváltó is. Mindezt fűszerezi valami recsegés a motortérből Ilyenkor üresbe teszem és varok 10-15 másodpercet aztán magához jön. Ez kb 2200-2600 fordulatnál jelentkezik. Ezt követőn mintha megjavulna (bar olyankor mar nem nyomom a gazt, csak fokozatosa). Legtöbbször a kettes sebességben vettem eszre ezt a hibát. Plusz észrevettem, hogy e jelenség után valamivel csökken a motor teljesítmény és nem húz úgy az autó mint regében. Olyan is többször előfordult hogy menet közben teljesen lecsökkent a motor teljesítménye és alig-alig húzott a motor, mintha kikapcsolt volna a turbó teljesen. Ilyenkor bedöglesztem, varok pár percet, újraindítom és megjavul. Mindez üzemi hőmérsékletű motornál is jelentkezik. A turbóra gyanakszom, meg is van folyva kicsit...

(Általában rövid utakra indulok és ritkán járatom meg a paripát hosszú utakon)

Szerintetek mi a baja?

Kb mennyi lesz a szervizelésé?

Ötleteket, tapasztalatokat, véleményeiteket nagyon megköszönöm.



2014. júl. 11. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyit futott?

Ez elég sok minden lehet, a kékes füst miatt valahol nagyon eszi az olajat, ha bentről is látod. Lehet, hogy simán, gyűrű dugattyú vagy turbócserés. Ezt csak szerelő tudja megmondani. Ha ilyen szinten bele kell nyúlni az 6 számjegyű összegbe fog kerülni

2014. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, de a gyűrűk vagy dugattyúk miatt csinálna ilyeneket? Intenzívebb gazolásnál mintha "behármalna" rángat és berezonál az egész motor de még a sebváltó is + recsegés a motortérből?

249000 km van benne es amikor olyan napja van nagyon szépen működik, fürge, egyenletes egyszerűen szuper. Főleg egy-egy hosszútávú utazás után működik a legjobban.

2014. júl. 11. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Megoldódott a dolog? Mi volt vele?
2014. szept. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
a kékes füst az egyértelműen olaj azon felül 100+1 gond lehet
2014. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Megoldott a problema? Nekem is ugyan ez a gondom cdak nem fustol es nem eszi az olajat!
2018. márc. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!