Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajánlanátok kezdésnek egy autót?

Ajánlanátok kezdésnek egy autót?

Figyelt kérdés

1. kocsim lenne, használtan venném, 25 éves lány vagyok.

Megbízható legyen, dízeles, alacsony fogyasztással, férjen be egy mosógép, hegynek fel is bírja!

Pénzben kb. 400 van rá, de azért Lada, Kispolski, Skoda, Trabant kizárva.. :-D


Tudnátok ajánlani ilyen feltételekkel valamit? :) Semmi ötletem nincs..


Egyelöre nem kérek privátban konkrét ajánlatokat, csak márka és pontos típushoz ötleteket! :)



2014. júl. 11. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi pénzért a dízel felejtős.
2014. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ennyiért olyan dízelt kapni ami párszor megkerülte a földet, és ha nem volt rendesen szervizelve akkor lehetnek meglepetések.

Én keresnék egy használható F Astrát 1.7 dízellel, de csodát ne várjál.


400-ért az alacsony fogyasztás - nagy csomagtér - jó dinamika közül az egyiket ki kéne zárni hogy normálisabb autót találj.

2014. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm..

A csomagtér csak álom, arról könnyedén lemondok!

Lehet benzines is végül is, csak azt hallottam, hogy az könnyebben romlik el!

A dinamikát nem adom, a gyorsulási mp-ek nem érdekelnek, de vér ciki dombon 30-40el feldöcögni és a 110-130 is kellemes utazósebesség! :)

2014. júl. 11. 18:36
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy cuki kis 2 személyes is jó lenne, de azok olyan alacsonyak! Barátoméban sem lehet elférni...pedig még táska se volt nálam, csak egy ilyen kisebb..
2014. júl. 11. 18:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Elég nagy hülyeség hogy a benzines könnyebben romlik el. Pont az ellenkezője, a dízel az érzékenyebb technika így könnyebben elromolhat és drágább is a szervizelése, persze az előző tulajoktól is függ, ha rendesen használták akkor nagy baj nem lehet. De 400-ért valszeg nem a legmegbízhatóbb dízeleket árulják.

És a 130-as sebesség sem kötelez autópályán, én is 110-el megyek mert így kevesebbet fogyaszt az autó.


Ha lány lennék akkor ennyiért Nissan Micrát, Suzuki Swiftet, Opel Corsát, Skoda Fabiát néznék. (gondolom a "ne skodát" a régi szoci-skodára vonatkozott, nem a Volkswagen-félére)

2014. júl. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézzél szerintem 3 ajtós B corsát, és a mosógép abba isa befér ha ledöntöd a hátsó üléseket. De ahogy írták az 1.7-es dízel F astrát, azis jó, nem rakéta autók, de az, hogy 30-40-el megy az emelkedőn csak a tényleg kicsi, autókra lehet érvényes, mint a 800ccm-es maruti. ettől ne félj hogy nem visz fel a dombon. egyébként 400 körül lehet kapni normális dízelt, például az imént említett F astrát. Meg ott vannak a B3-as passatok, vagy 3-as golf, vw vento 1.9 TD motorral. ezek praktikusak, keveset fogyasztanak, jellemzően sok a kilóméter bennük, de jól is bírják a strapát, 400 ezerért simán lehet venni jó B3-as passatot, igaz nem egy cuki női autó de belül nagyon tágas. Persze 400 ezer ft-ot maga a kocsi árára értettem, azzal kalkulálj, hogy a vételáron felül még kb 80-100 ezer forint, még a nevedre kerül az autó (eredetvizsgálat, vagyonszerzési illeték, új forgalmi, új törzskönyv). És nem árt még egy 50 ezret félretenni olajcserére, és vezérmű készlet cseréjére. Persze aki kis pénzből vásárol, nem jellemző, de egyébként ha veszel egy hazsnáltautót ezeket szokás cserélni, mert nem tudhatod mennyi van a vezérműszíjban, ha elszakad általában ilyen értékű kocsik mehetnek a roncstelepre. Amikor ennyi pénzért elad valaki egy autót, nem szokott benne ilyeneket kicseréltetni a saját költségén.
2014. júl. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én is az F Astrát ajánlom ennyi pénzért. Esetleg, ha kifogsz egy 2004 Focust, az is nagyon jó konstrukció. Ezekbe befér a mosógép, bár dögöljek meg, ha tudom, miért azzal akarsz mászkálni. :-) És hogy ki rakja be neked.
2014. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Opel Astra F 1.7 D / TD

Opel Corsa B 1.5 TD

Skoda Felicia 1.9 D (ez már VW féle)

Citroen Saxo 1.5 D

Peugeot 106 1.5 D

Ha esetleg megfelel benzines, akkor a felsorolt kocsik benzines változata is jó választás, plusz még ott a Suzuki Swift vagy ha nagyobb kell Toyota Corolla / Carina.

2014. júl. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg ötletet! :) Végül lemondtam róla, gyüjtögetek inkább még 1 évet egy újabbra vagy lehet, hitelezem! :)


Jaj, olyan vagy! A mosógépet természetesen nem hurcolom magammal.. :-D de ki tudja, mikor romlik el itt nekem! Amúgy simán bepakolom bárhova, haza is én vittem, ezekben az újakban alig van anyag, mamám Hajdúja sokkal nehezebb volt! :-D

Szóval köszi az ötleteket!!! :)

2014. júl. 12. 12:36
 10/10 A kérdező kommentje:

Skoda tuti nem kell! Egyik barátnömék vettek ilyen szép zöldet nagy csomagtérrel! Olyan fura müanyaggal van burkolva belül, zörög, lötyög! Meg állandóan van valami baja..


Lehet, egy Citroen Berlingo-m lesz jövöre!!! :) Azzal sátorozni is tudnánk, mert mindenki befér, aki számít!!! (vihetünk mosógépet is :-D :-D :-D) Teljesen szép újak vannak 1,2 millióért és nekem az egyik piros-fekete nagyon tetszik!


Még egyszer köszönöm, szorítsatok!!! :)

2014. júl. 12. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!