Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines VW Golf 4-esről...

Benzines VW Golf 4-esről tudnátok mondani egy-két véleményt?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egyet, de eddig akiket kérdeztem csak rosszat mondott róla. 1.6 os motorral én úgy gondolom elég lenne. Van aki azt mondta hogy a 3 as golf jobb, a 4 es golf 160 km/h nál már szétesik... nem versenyezni kéne de autópályán is mennék (nem 160-al)

2014. júl. 12. 12:13
 1/9 Dörmögő ***** válasza:
100%
Azt beszélik hogy az átlagnál is többet esznek a benzines 4-es golfok.
2014. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

tessék:

[link]

2014. júl. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az oldal alapján nem tűnik olyan rossznak mint ahogyan mondják
2014. júl. 12. 12:27
 4/9 Dörmögő ***** válasza:
Hát én most olvasgattam egy-két tulajdonosi írást, és átlag 7-8 liternél kevesebbet csak elvétve találtam.
2014. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
annyit már megeszik mindegyik 1.6-os amiről olvastam
2014. júl. 12. 12:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, a 4-es Golf szétesik 160-nál, de a 3mas az nagyon birja :)) Jó vicc.


Amúgy elég iszákos az 1.6-os, mámint a többihez képest, de az ereje tényleg elég, és semmi gondod nem lesz a motorral, ellenben egy TDI-vel, ahol azért elég nagy a hibaforrások száma.

2014. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Konkrét tapasztalatom nincs. De emlékszem mikor ezek a 4-es Golfok kijöttek még gimnazista voltam. Kb akkoriban szereztem meg a jogosítványomat és marhára tetszettek ezek a 4-es Golfok.

Még mai szemmel is nagyon szép autó szerintem. A környékünkön is van egy nagyon szép megkímélt példány. Mindig megnézem, mikor elmegyek mellette.

Egyébként pont most merült fel nálunk is, hogy második autónak esetleg vennének egy ilyet, pont 1.6-ost. Mivel második autó lenne és nem használnánk olyan nagyon sokat annyira nem is lényeg a fogyasztás. Inkább egy viszonylag egyszerű, megbízható szívó benzinest keresünk, ezért esett erre a választás.

A 3-as Golftól az isten mentsen! Azok azért már elég régiek, sokkal elavultabb technika és ez szubjektív, de nekem annyira nem is tetszik.

2014. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mar vetelnel figyelni kellett volna, tul konnyen, tul sokat engedett!

szervo elszalt, motor felporog magatol, stb stb, 3golf meg golf volt!

2014. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem 160 Km/h-nál, hanem 160.000-nél esik szét szerintem ezt akarta mondani, a váltójuk eléggé rosszul lett megtervezve, de ez csak a benzines Golf IV-esekre igaz és csak 2002 körülig...

Nekem Golf III-asom van, ebben még kevesebb a "sallang", nyilván kasztnira rosszabb, valamelyest, illetve nem is olyan merev, de könnyen megbízhatóvá és széppé is lehet tenni!

A IV-est nehezebb fenntartani, a benzinesek közül, ha nagyon 1.6-ost akarsz, akkor a 8 szelepes SR-t tudom ajánlani, de inkább 1.8 vagy nagyobb vagy még inkább Dízel!

A IV-esek további betegségei:

Az ajtózárak meghibásodása(mikrokapcsolók, mechanikai elemek)

elektromos ablaknál a szerkezet szeret eltörni(gyárilag műanyag, de cserélni már csak fémre lehet, ami örök élet)

Motorelektronikai hibák, gyakori az EGR szelep hibája is!

A korai évjáratoknál gyakori volt az összeszerelési pontatlanság is, emiatt pl. sokuknál zörög a műszerfal+kárpit elemek, de ez igaz a III-asra is!

2014. júl. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!