Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Házi készítésű vízsugaras vágó?

Házi készítésű vízsugaras vágó?

Figyelt kérdés
Egy lemezből szeretnék kivágni egy formát, ehhez készíteném el a berendezést. Lenne ugye egy munkalap, ami merőleges a vízsugárra. A vízsugarat úgy oldanám meg, hogy egy magas nyomású mosó (sterimóó) végére ráműteném egy karburátor fúvókáját, ha az sz szétszórná a vizet (ami várható), akkor esztergályossal csináltatnék egy vékony belsejű csövet, és azt használnám. Működhet az elképzelésem, vagy a sterimó túl gyenge? kb 1mm-es lemezt kéne átvinnie.

2014. júl. 12. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Mekkora nyomást is tud az a mosó?


Vízsugaras vágásnak alapjában véve két módja létezik. Az egyiknél a víz tartalmaz csiszolóanyagot, de ehhez is legalább 500 bar kell emlékeim szerint.

Csiszoló anyag nélküli vágáshoz meg 6000 bar körüli nyomással dolgoznak. De vagy egy éve néztem egy prospektust, ott azt hiszem 8000 bar körüli nyomást tudó gép is volt.


De 1-2 perc gúglizással biztosan találsz pontos értékeket.


1m-es lemezhez ott lemezolló. Ha meg pontosabb minta kell akkor szintén gúglizz lézervágással foglalkozó cégeket. Tervezd vagy terveztesd meg CAD programban a cuccot és kérj árajánlatot. Én vágattam már ilyen céggel. E-mail-ben és postán intéztük a dolgot. És nem is volt drága.

2014. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dörmögő ***** válasza:
Ahogy Heeegany forumtárs is írta a legtöbb ilyen gép nem sima vízzel vág. Nem is biztos hogy megérné ezzel kínlódni. Ha nem akarsz vállalkozást indítani és tömeggyártani akkor nem éri meg ezzel a házi készítésű dologgal foglalkozni. Vannak különféle stancoló gépek (pl trumatic eléggé elterjedt) lézervágók amikkel ezeket a kivágásokat meg szokták (szoktam) oldani.
2014. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem halgass rájuk! Tuti siker! Én építeni akartam egy erõmûvet mert nincs a környéken áram. De közben rájöttem, hogy súlyos elmebeteg vagyok. Remélem te nem vagy az!?
2014. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gábor t ***** válasza:

Sziasztok. Tudom már el avult a kérdés, De sajnos egyik válasz sem jó. A vágás anyagtól és vastagságtól függően 2000-6000 bár között történik. Alapjában a nagy nyomású víz , 0,1-0,3 furatú rubin vagy gyémánt alkatrészen keresztűl alakul ki a víz sugár . Vékonyabb műanyagoknál vagy puha anyagoknál elég pusztán a víz, De a keményebb és vastagabb anyagoknál ami jellemzőbb, gránit homokot adnak a vízsugárhoz, így nem a víz hanem a víz által felgyorsított gránit homok végzi a koptatást, az-az a vágást.

A leg több vízsugaras vágógép 3000 bár körül van használva. Így gazdaságos a használatuk. Tekintettel a kopásokra és az alkatrészek elhasználódására.

2015. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!