Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik és mennyire...

Szerintetek melyik és mennyire felel meg első autónak? Audi A4 1.9 tdi vagy ugyanilyen A6? , régebbi 1997-1999 körüli? 19/F

Figyelt kérdés
Diákként be merjem-e vállalni ezt az autót? Ezt úgy értem, hogy a szervízelését, javítását ki lehet-e bírni ha havi maximum 20.000 jó magyar forintot tudok erre félrerakni? Nem hajtanám sokat egyáltalán, hétvégi kiruccanásokra használnám. Nektek mi a véleményetek ezekről az autókról? Mennyire bírják ha 2-3 napig nem mennek velük? Mit ajánlotok? :)

2014. júl. 13. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Havi 20 ezer forintból ne Audit akarj venni. Ennyiből egy Swiftet tudnál rendesen fenntartani.
2014. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miután megvenném az autót havi 20k amit erre félre tudnék tenni... jobb esetben nem havonta kell szervizelni és ugy értettem, hogy a havi 20at gyűjteném ha valami elromlana legyen lovetta. Így értetted? :)
2014. júl. 13. 20:37
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Igen, így értettem, miután megvetted nem fogod tudni havi 20 ezerből fenntartani. Nem csak az elromló alkatrészekre kell költeni, hanem a kopó alkatrészekre és az időszakos szervizre is, tankolásról, gumikról, biztosításról, adókról nem is beszélve.
2014. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, de ebben a 20k ban benzin, biztosítás, adó nincs benne ez az összeg csak a "hardveres" gondokra lenne :D


Igazából nagyon szeretnék egy Audit, ezért próbálok mindenhonnan infót meríteni.

2014. júl. 13. 20:45
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
bele lehet vágni, ha van önuralmad, ténbyleg elteszed a pénzt, persze ehhez szükséges hogy olyan autót vegyél, aminek nem lesz rövid időn belül nem tervezett javításra szüksége. De ebben 100%-ig sosem lehetsz biztos. Ha nem sokat használnád, akkor ki lehet hozni, de hamar el tud szállni a lelkesedés, ha minden pénzedet a 15 éves audidra kell félretenned. De ha annyira autómániás vagy az más. Nekem is volt autóm hasonló körülmények miatt, volt ami abszolút bukó volt, de nem bántam meg. Ha ez minden végyad és ekörül kattog az agyad, akkor saját fejemmel gondolkodva azt mondom vágj bele. Néha meg kell hozni a döntéstz, utólag elválik jó volt-e vagy sem. De ha más emberekre hagyatkozva lebeszéled magad róla, akkor benned maradhat hiányérzet, egy feszültséget generálhat. Ha megveszed, és nem úgy sül el ahogy akartad, becsúszik egy nem várt hiba, vagy nem úgy tudod fenntartani, benne van, legtrosszabb esetben eladod, és buktál rajta néhány százezret. De ez a te szívbeli döntésed, benyeled, de az szerintem rosszabb mintha hagyod hogy "mások döntsék el" a dolgot, aztán sose tudod meg mi lett volna. Kicsit átmentünk lélektanba, de ez így van szerintem :)
2014. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valahogy így gondolom én is. Köszi :)
2014. júl. 13. 21:46
 7/12 0401 ***** válasza:
18%

Vegyél egy Csepel - kerékpárt

Hozzá egy jó sisakot

Azt fent tudod tartani 20 ezerből ! De Audit nem !

2014. júl. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Veszel egy használt autót, a vételár 20-30%át rövid időn belül ráköltheted ha tökéletes állapotban akarod tartani. Az is benne van a 20.000ben? Pl egy turbócsere 150.000 tudod parkoltatni a kocsit fél évig, hogy összejöjjön a pénz rá?
2014. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy régi Tdi olyannak való aki nyugodtan kis fordulatszámon jár vele,cserébe 5 literrel elmegy kevés hibával.A fiatalokra ez nem jellemző.Ha gyorsulgatsz vele nem bírja és értelme sincs ilyet venned.Akkor vegyél valami 1,6-1,8-as benzinest.

Én nemrég vettem Tdi Sharant először ráment 150eft,utána gondtalanul használható.

2014. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha csak javitásra félre tudsz tenni havi 20 ezret, az már nagyon jó, én két nagy autót is fenntartok, és van olyan év, hogy összesen nem kell rájuk 240.000-ret költeni (szervire). Szóval ennyiből bőven fenntartható.
2014. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!