Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 es motorjogosítvánnyal...

Lee12 kérdése:

A2 es motorjogosítvánnyal vehetek ilyet?

Figyelt kérdés

Jogilag a szabály: Motorkerékpár vezetésére jogosít, legfeljebb 35kW teljesítményig, de legfeljebb 0.2kW/kg teljesítmény, tömeg arányig.

Ezt néztem ki magamnak( pénz még nem jött rá össze de folyamatban van): BMW G 650 GS

35 kw és 48 lóerős de azt nemtudom, hogy 0.2 kw/kg teljesítményű e. + máshol azt írták, hogy a köbcentit is nézik de máshol aztírták amit bemásoltam.

Mégegy kérdés: első motorjogsim és elvileg 2 évig nem vihetek utast, ezt a rendőrők komolyan veszik és megnézik mikor tettem le a jogsit vagy nem nagyon foglalkoznak ezzel?


2014. júl. 15. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam a GS-ről, hogy 191 kg. A teljesítmény/tömeg arányt úgy tudod egyszerűen ellenőrizni, hogy ha fordítva számolsz: a kW-ot szorozd meg 5-tel, és ettől nem lehet könnyebb a motor. Tehát a 35 kW-os motornak legalább 175 kilosnak kell lennie. Köbcenti megkötés nincs az A2-nél, amit olvashattál az az, hogy a vizsgáztatáshoz nem használhatnak 600 cm3-től kisebb motorokat.

Igen a jogsid két évig kezdő vezetői engedélynek számít, rendőre válogatja, hogy szól-e. Szerintem köztük se mindegyik tudja rendesen a szabályt, hiszen a köztudatban az első nemzetközi jogsi megszerzésétől számítják, ami egy baromság!

2014. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

#2: "Köbcenti megkötés nincs az A2-nél,"


Biztos ez? Én úgy tudom, max 395 ccm és max 35 kw, ami az A2-vel vezethető közúton.

2014. júl. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt csak TE tudod úgy Sceptic!

:D

2014. júl. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

" [link]


1. Mire jogosít az EU kompatibilis „A2” nemzetközi jogosítvány?


Legfeljebb 395 cm³ vagy efölötti, és 25 - 35 kW közötti motorkerékpár vezetésére."



Sok oldalon még mindig ezt írják, más oldalakon viszont csak a kW (35 -> 48LE) és a kW/kg arány (0,2) van megadva.

2014. júl. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Legfeljebb 395 cm³ vagy efölötti.... ezt olvastam énis valahol de a mondat már magában értelmetlen. A legfeljebb azt jelenti hogy az a max, utána meg írja hogy vagy efölötti .Értelmetlen. Legalább 395 cm köbcenti vagy efölötti... így lenne értelmes. De akkor meg nem vezethetnél robogót mert csak 395 köbcentist vagy afölöttit. teljesen értelmetlen
2014. júl. 17. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:

A hír igaz, de nem osztogatnak, hanem fosztogatnak!


Nem egyszer írtam már, hogy ne a bulvároldalakról, meg mindenféle motoros iskolák honlapjairól informálódjatok, mert átbasznak!


A 326/2011 2. mellékletében világosan leírják:

" „A2” alkategória

– olyan motorkerékpár, amelyek teljesítménye a 35 kW-ot, teljesítmény/ tömeg aránya pedig a 0,2 kW/kg-ot nem haladja meg, és amelyet nem kétszer akkora teljesítményű járműből alakítottak át"


Bemásolom, hogy mivel szokták keverni a dolgokat, mert képtelenek értelmezni az olvasott szöveget!


A 24/2005. GKM rendelet 5. számú melléklete ezt írja:


"A 2003. év december 1-jét követően oktatásba bevont járművekre vonatkozó előírások


1. A járművek követelményei kategóriánként


„A2” alkategória


Oldalkocsi nélküli motorkerékpár, amelynek hengerűrtartalma legalább 395 cm3, a motor teljesítménye legalább 20 kW, de nem több 35 kW-nál, a motorkerékpár teljesítmény/tömeg aránya nem haladja meg a 0,2 kW/kg-ot. Amennyiben a motorkerékpár elektromos motorral van felszerelve, annak teljesítmény/tömeg aránya legalább 0,15 kW/kg."


Tehát egyedül a gyakorlati oktatáshoz és a vizsgára van meghatározva MINIMUM cm3 és teljesítmény, hogy ne essenek abba a hibába, mint régen, amikor mi még a rutinpályás vizsgát Simsonokkal csináltuk meg az A kategóriánál.

2014. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahhá, így már vili!

(Mindig is képtelen voltam értelmezni a hivatalos szövegeket, ez nálam ilyen speciális analfabétizmus...). Köszi!

2014. júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na akkor jó, márcsak pénz kéne egy fullos gépre:D újonnan az összes mocskosdrága. Bmw 2,5 millió, husqvarna 650 es is 2 millió. Használtan meg nemmerek venni mert annyira nem értek hozzá
2014. júl. 17. 19:04
 9/9 anonim ***** válasza:

""""motorkerékpár teljesítmény/tömeg aránya nem haladja meg a 0,2 kW/kg-ot""22

Ezt még mindig nem egészen értem.


Tehát ha adott pl egy350es 4kilowatt/9Lóerős royal enfield diesel bullet az valószinűleg A2 kategóriával vezethető nem?

Mivel ha úgy vezetem le a matekot hogy0.2kw=1 (akkor 5 x 0.2=1) vagyis 1kw=5kg akkor 4kw=20kg. Szóval 20kilónál azért elég valószinű hogy nehezebb ez a bringa :-Đ úgyhogy gondolom vezethető A2 kategóriával nemde?

2016. júl. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!