Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robgómba lehetséges hogy túl...

Robgómba lehetséges hogy túl sok hajtóműolajat tettek?

Figyelt kérdés
Adott egy yamaha vino gép, tegnap voltam szervízbe vele mondták, hogy lecserélik az olajat! Na most rá van írva, hogy 100ccm oil tehát egy 1dl olaj kéne bele de a szerelő 4 fecskendőnyi olajat nyomott bele ami biztos, hogy nem 1dl volt, hanem sokkal több! Ez mennyire lehet baj? Esetleg leereszthetem ha sok, és a szükséges 1dl-t visszaönthetem?

2014. júl. 16. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:

De mekkora fecskendőnyit?

Átlag fecsik 10-15 milliliteresek, a nagyobbak 20-25 tehát előbbiekből a négy még kevés is, utóbbiból pedig pont elég.

Egy 30-as fecskendő már baromi nagynak tűnik, a méret alapján pedig rutin nélkül nem tudod megítélni, mekkora.

Pl a laborokban használt un. büretta is van vagy 30-40 cm hosszú, mégis csak 20 köbcentiméteres, tehát 20(+kb 5-6) milliliter fér csak bele.

2014. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Javaslok bátortalanul egy ötletet:

http://www.youtube.com/watch?v=2elLtiD6lQQ


3:53 - nál kell sasolnod. Tudom, hogy én vagyok a hülye de én általában az olajszintet így ellenőrzöm és nem a fecskendőben milliliterre kiporciózott adagot vizslatom...

2014. júl. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!