Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Te lecserélnéd az elsőt a...

Te lecserélnéd az elsőt a másodikra? 1. Opel Corsa B 1.2 16V Eco 2000 (3ajtós) 2. Renault Thalia 1.4 8V 2002 (5ajtós) Ha igen miért? Avagy miért nem?

Figyelt kérdés

Az Opel az én tulajdonomban van, lassan másfél éve, a Renault pedig elég jó állapotban van, első tulajos, garantáltan kevés kilóméterrel (kb.50ezer km).

Opel nyilván fapadosabb, olcsó alkatrészekkel, míg a Renaultban azért több az elektronika, a hibaforrás és az alkatrészek is drágábbak. Míg azért utóbbi egy sokkal modernebb, kényelmesebb és tágasabb autó. A Corsa viszont hozzám nőtt azért, első autóként.

Várok mindenféle véleményt, kivéve a sztereotipizálókat (szar francia, német über alles, stb ;) )



2014. júl. 16. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Így látatlanban elég nehéz. Nehéz így összehasonlítani. Sokat számít az állapota. Nekem 9 éves autóm van, de mindenki újnak nézi, mert annyira jó állapotban van. De van, akinek fiatalabb az autója és rosszabbul néz ki.


A Thalia mellett szólhat, hogy fiatalabb (bár csak 2 év), erősebb, és hogy 5 ajtós.

Persze, ha általában egyedül mész, akkor jó lehet a 3 ajtós is, és felesleges ezért lecserélni.


Van-e olyan elektronika, amibe a tiédben nincs, a Thalia-ban van, és neked szükséged lenne rá.


Próbáld ki, hogy milyen vezetni, mennyire érzed jobbnak.

2014. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csakis a kora és a felszereltsége miatt. Bár ha már van annyi pénzed hogy meglépd, miért nem egy Astra-ba ruházol be?
2014. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így látatlanban nehéz megmondani, a saját autód állapotáról nem is írtál semmit, meg azt sem pl., hogy hányan használjátok és mire (3 vs. 5 ajtó). Talán azt mondanám, hogy inkább ne cseréld le, mert jó kis autó a Corsa B, de ez sok mindentől függ.


(A német és a francia autók is jók.)

2014. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én két Renault-t tartok fent (Clio, Megane), az egyik 2 évvel fiatalabb, a másik kettővel idősebb az emlegetett Thalia-nál, de nem találkoztam horror alkatrészárakkal, sem különösebb szervízigénnyel.

A Thalia-t vizuálisan szokni kell, de ízlés kérdése. Neked kell eldöntened, hogy kell-e valami abból amiben mást ad a Thalia mint a Corsa, szerintem költség és megbízhatóság szempontjából ebenguba.


[link]

2014. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kell az 5 ajtó és a hely, akkor cseréld le, de ha ez nem fontos és a te kocsid is jó állapotú, akkor én nem cserélném. A Renault Thaliakat Törökországban rakják össze, ami nincs jó hatással a minőségükre és amúgy is a mostani autódból átülni egy Thaliaba inkább oldalra lépés lenne, mint előre az autók között.
2014. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy jók a német és a francia kocsik is..azt nem kell komolyan venni :)


A Corsa jó állapotban van, apróbb hibák előjönnek, de május végén műszakizott, a thália januárban.

(ha tehetném, akkor lehet Astrát vennék amúgy, annó azon tanultam vezetni is, szeretem az Opeleket, de a helyzet ennél komplikáltabb)


Többségében egyedül használom az autót, viszont munkámból adódóan (idegenforgalom) néha vállalok fuvart bp-reptér viszonylatban, ahhoz kicsi a Corsa, a Thália meg tökéletes lenne..


A Thália újszerű állapotban van (vezettem is már), koránál fiatalabbnak néz ki, a Corsán van pár esztétikai hiba sajnos (karc, horpadás), már így vettem.

2014. júl. 16. 15:15
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


Amikor megvettem a Corsát, az volt a szempont, hogy olcsó, kis városi autót vegyek, ami keveset fogyaszt és a karbantartás se legyen túl drága. Igazából teljesen meg vagyok vele elégedve, ha nem lenne ez a lehetőség, vsz "haláláig" megtartanám. DE a Thália rokoni szálon kerülne hozzám, többletköltség nélkül, persze ha megválok a Corsától. Külalakra igaz nem a legszebb autó, na de bumm, a B corsát sokan meg csajos kocsinak titulálják, én elfogadom mindkettőt, majd ha menőzni akarok az autómmal, akkor pl. tuningolt Hondát veszek..(nem bántásként, azt is elfogadnám)

2014. júl. 16. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!