Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a dologból, mire...

Mi lehet a dologból, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Ma 10 év vezetés után lehet, hogy volt egy kis súrlódásom. Azért fogalmazok bizonytalanul, mert a kocsimon nem vettem észre semmit. Tehát én jöttem ki egy utcából, elsőbbségadás táblám volt, így körbenéztem. Eléggé belóg ott egy bokor az útra, ezért nem vettem észre valószínűleg a balról jövő kocsit. Majdnem összementünk. De csak majdnem. Semmi hang, semmit nem is éreztem. Tovább is hajtottam. Viszont mikor fordultam ki az utca végén, akkor láttam, hogy a másik autó tulaja kiszállt az autóból. Visszatolatni már nem tudtam, így megkerültem a háztömböt és visszamentem, hogy mégis történt -e valami. Akkor már nem volt ott a másik autó sem. Viszont kicsit tartok tőle, hogy mi van, ha az ő autójának mégis lett valami baja.

Az eset kapcsán az lenne a kérdésem, hogy ha feljelentést tesz, akkor neki ott kellett volna maradnia megvárni a rendőröket? Illetve mennyi időn belül jön erről valami papír, ha esetleg megjegyezte a rendszámomat és feljelentést tett? Valószínűleg csak én izgulom túl a dolgot, de ez az első ilyen eset, és ha történt valami, én vagyok a felelős. Szeretnék mindenre felkészülni. Mit kaphatok ezért?



2014. júl. 17. 12:49
 1/4 kata kata ***** válasza:
Ha fizikailag nem érintkezett az autótok,akkor csak eligazítást,kresz órát akart neked tartani vagy "egyebet."Ha lett volna sérülése nem távozott volna el a helyszínről a rendőrség megérkezése előtt.Semmit sem fogsz ezért kapni.Mármint a szervtől.Esetleg ettől a jóembertől ha találkoztok valahol. :)
2014. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kisvuk29 ***** válasza:

Ha baj lenne a te autód is megsérült volna

Szerintem csak megnézte hogy minden rendben van-e és tovább ment

Nem lesz baj

2014. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatásokat. :) Remélem így lesz, ahogy mondjátok. Csak elég kellemetlen volt rájönni, hogy talán tényleg történhetett valami, én meg ott hagytam a helyszínt. Annyira nem hallottam meg éreztem semmit, hogy fel se merült bennem, hogy meg kéne állni. Legközelebb legalább már készülök a hasonló szitura.
2014. júl. 17. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Erről eszembe jut a saját esetem, ami Kb 30 éve történt. Főútvonal, toltam neki rendesen. (Már amennyit egy Wartburg esetében tolni lehet.) Mellékutcából elém tolja az orrát egy Lada, éppcsak annyira, hogy lejjebb szoruljak az út széle felé, ahol viszont épp egy biciklis volt velem egyvonalban. Semmit ne hallottam, nem is éreztem, de ahogy visszanéztem a tükörből, nem láttam a biciklist. Azonnal megálltam, visszatolattam, de se égen, se földön senki. Szürkület volt már, alaposan átnéztem az árkot is, és közben persze kivert a hideg veríték egy párszor. A biciklist végül nem találtam, de volt egy ösvény, amin elvileg elkarikázhatott a fák közt. Máig sem tudom, hogy így történt-e, de mivel az ufókban nem hiszek, ezt tartom valószínűnek.
2014. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!