Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Para hogy lefulladtam a...

Para hogy lefulladtam a kocsival mikor zöld lett a lámpa?

Figyelt kérdés
Mikor lefulladtam akkor dudáltak a hátam mögött és mire sikerült újraindítanom már piros volt a lámpa amit nem vettem észre és elindultam, jobboldalt jött csomó kocsi (3sávból is) ezért leis tértem a sávomról. Mindezt térfigyelő alatt. Számíthatok valamilyen büntetésre? Vagy lehet nem nézik vissza? Mivel nem történt baleset. De ezért ugye nem vehetik el a jogsimat?
2014. júl. 18. 00:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
54%
SAJNOS nem vehetik el ezért... de én személy szerint szomorúnak tartom, hogy pár hét vezetgetés után, tapasztalatlan kislányoknak/kisfiúknak dobálják a jogsikat, csak mert egyszer képesek X percig normálisan vezetni. Utána meg jönnek az ilyen kis hibák, aztán a balesetek...
2014. júl. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
nos igen ez tényleg így van, bár nekem nem lessz balesetem
2014. júl. 18. 00:52
 13/25 anonim ***** válasza:
51%
Most sem rajtad múlt... és altalában pont azoknak lesz balesetük, akik meg vannak róla győződve, hogy nekik nem lesz...
2014. júl. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
nagyon félek attól, hogy balesetem lessz, de úgy úrzem, hogy ez velem nem történhet meg mert akkor nem kapok 5% kedvezményt a biztosításomhoz következő évben. S nagyon nagyon figyelek mindig, nincs telefonozás és társai vezetéskor
2014. júl. 18. 01:12
 15/25 anonim ***** válasza:
65%
Aki nagyon figyel, az nem megy át a piroson...
2014. júl. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Az sose baj, ha félsz attól, hogy balesetet okozol, vagy baleset részese leszel (önhibádon kívül). Kell egy egészséges tartás az úton, éberen tartja az embert, az érzékeit, sokszor segít elkerülni olyan helyzeteket is, ahol te szabályos vagy ugyan, más a birka, de mégis te oldod meg, hogy ne legyen baleset belőle.


Mivel lefulladtál mikor zöld lett, és 5 másodperc múlva már piros volt, az valószínűleg valami kanyarodósáv lehetett. Egyenes úton általában hosszabbak a lámpák. Ilyen helyzetben, főleg nagy forgalomnál sokan áttolják még a sárgán, sőt, a piroson is az autót, hogy haladjon a forgalom. Nem túl egészséges dolog, sőt, balesetveszélyes is, de ha körültekintően csinálja az ember, akkor elnézhető, tolerálható a dolog. Ha ilyen helyzetbe kerülsz (lehetőleg kerüld az ilyen helyzeteket, de ha mégis), akkor nem szabad kímélni az autót, keményen oda kell taposni a gázpedálnak és kipörgetni a motort, hogy minél hamarabb átérj. De a legjobb, ha kivárod a következő alkalmat a lámpáson történő áthaladásra. Ne kockáztass, annak sosincs jó vége.


Elképzelhető, hogy elővesznek, de ennek szerintem nem nagy az esélye. De azért legközelebb jobban figyelj oda. A piroslámpát elég komolyan veszik a yardok, jogsibúcsú jár érte (és persze kemény pénzbünti) legtöbbször.

2014. júl. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Istenem....

Milyen autót vettél ? Skoda 120L? Mert egy normális autót leveszed gyújtásról benyomod a kuplungot és pócc röff inditod... Kb 10 mp idő kiesés egy kezdőnél. Zöld lámpa meg legalább 30 mp-ig van.

Nem kell ennyire kapkodni hagy dudáljanak. Inkább várd meg a kovetkező zoldet máskor.

2014. júl. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

szia, autoradios bnom :)

ilyenkor inkabb valassz vmi elhagyott utat meg ha hoszabb is, vagy ha nem lehet, legalabb minimalisat gyakorolj elotte!

ha tudod h stresszelsz, ilyenkor tedd ki a veszvillogot.

amugy cuki vagy, de ez veszelyes volt :/

es sajna a balesetrol se te dontesz, kb 10 ev alatt volt par eles helyzetem.

sok szerencset, am milyen geped lett?

2014. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
igen azt csinalom es a lehető legtöbbet akarok gyakorolni nagy forgalmú utak előtt, igen észrevettem hogyha nem stresszeltek és úgy vezetek mintha már régóta vezetnék akkor sokkal könyebb
2014. júl. 18. 13:33
 20/25 A kérdező kommentje:
egyébként pont ma láttam egy balesetet az egyik sofőr nekiment a járdán lévő oszlopnak (valószínűleg telefonozott) a háta mögött lévő kocsi pedig belehajtott. Egyébként seat ibiza 1.4 pd tdi -t vettem
2014. júl. 18. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!