Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » PIAGGIO NRG MC3 DT AC Sport...

PIAGGIO NRG MC3 DT AC Sport Series miért max 50KM/H?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy hete vettem ezt a motort frankó meg minden.de 50nél nem megy gyorsabban GPSes telefonnal bemérve(órája csal 70et mutat).Gyári Weber Vergaser karbi van rajta.

Folytást nem találtam benne,(neten megnéztem gyárilag hol van)variátor,hátsó ékszíjtárcsában gyűrű-karburátorban lyukacsos réz lemez-kipufogón vak csődarab.

nos ezek el vannak már távolítva ugyanis nemlátom ezeket benne.

azért baj ez a lomha lassúság mert ehhez képest zabálja a benzint.apriliám 1500ftből kijött egy héten ez meg már 3000ft megevett.

Lehet a kipufin belül is lenne valami folytás ami nemengedi?

Amugy érezhető is hogy erőlködik.

Ugyan ez a blokk van a Gilera Runnerben is, ami meg egy vadállat ,tuning nélkül is megy folytás nélkül 80at.


Köszi a segítséget!



2014. júl. 18. 16:50
1 2
 1/12 Gecsei Péter válasza:
vidd el a "profik"-hoz és köttess be nitrogén rendszert. (Nitro-t) Ha több pénzt szánsz rá a turbófeltöltő is segíthet.
2014. júl. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ilyet én is tudnék írni ha egy atomfizikus kérne segítséget.

De azért díjazom ezt is mert legalább írt valamit.

2014. júl. 18. 19:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Én kopott szíjra gondolnék első körben. Nézd meg, hogy milyen vastagságú a gyári és tolómérővel nézd meg a tiéd a vastagságát. Már 1mm kopás is elegendő, hogy jóval (kb. 10km/h) kevesebb legyen a végsebesség.

Illetve a variátor görgőket is nézd meg, azoknak kerekeknek kell lennie, ha az egyik oldaluk kopott, netán már egy picit is egyenes, akkor cserére szorul és az is sokat számít.

2014. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

a görgők nem kopottak,5 grammosak,szerintem könnyű ,kipróbálok egy szett 6,8 gr-osat.

a szíjj tényleg kopott kissé,a kuplung nem,3 pofás van benne.

viszont a fogyasztás aggaszt kb 5L,a sebesség nemgond.

2014. júl. 20. 06:40
 5/12 A kérdező kommentje:

kipufogó nélkül is mentem vele ,nemgyorsabb ugyse,tehát nincs folytás benne.

[url] [link]

ez a Power tipusra vonatkozik,nemtom az enyémben is ilyen dugó van e.

2014. júl. 20. 08:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha jól láttam a tiédbe a gyári méret 6,6g (19x15,5), ilyet vegyél bele.

Mi jelent a kissé kopott?

2014. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

már rendeltem 6,8gr os görgőket ,csak saccoltam nem láttam gyári adatot sehol.

1-mmt kopott kb. az ékszíjj, picit rojtos a szövet széle.

De veszek újjat nemsoká.Nemhiszem hogy sokat befolyásolna 1 mm.


az automata szivatón gondolkodok,nem nagyon füstöl a motor ,mégis sokat zabál,nem e a szivató miatt.


a henger reszelgetésen is gondolkodok ami a linkbe volt írva,elég bonyolult dolog.

2014. júl. 20. 16:28
 8/12 A kérdező kommentje:

automata szivató müxik,ha az áramot lehuzom rólla felpörög a motor mint az állat.

a karburátor viszont nem rávaló lehet ez a baj,gyárilag Dellorto van ,nekem meg Weber van.

2014. júl. 21. 08:52
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


6,8 jó lesz, nem lesz vele baj.


[link]


Ha hiszel ennek a lapnak, ha nem ez így van. Nálam is ugyan ez volt a helyzet. Konkrétan 13km/h-át nyertem végsebességre.


A karbis témában nem tudok segíteni, annyira nem értek hozzá, de


nézd meg, hogy az automata szivató rendesen működik-e, tehát leveszed a karbiról és rákötöd a 12 voltot. Pár perc után kijebb kell jönnie egy kicsit a "tüskének" (nem sokat, csak egy picit).

2014. júl. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A karbi nem lehet gond szerintem, ha ugyan akkora minden méretében.
2014. júl. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!