Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Wolksvagen Ventom...

Van egy Wolksvagen Ventom (1.6-os,75 le). Kékesen füstöl, de egyfolytában, csak néha. Többi lent! Nem tudjáok hogy mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Nem rég cseréltem benne olajat, azóta mentem vele kb 2500km körül, azóta öntöttem bele majdnem 1 liter olajat. 280.000. km van benne, de ahoz képest nem gyenge, feketét egyátalán nem köp, csak kékesen füstöl néha, ahogy írtam.

Ma pl. voltam vele boltba,és ahogy lükvercbe raktam, nagyon füstölt, alig láttam hátra. Délután ismét mentem vele, azóta most nem füstöl. Nem tudjátok, hogy mi lehet a baja?



2014. júl. 19. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha előtte nem csinálta, akkor nem belevaló olaj lett betöltve.
2014. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb leállás után (pl. egy éjszaka) egy darabig füstöl és utána abbahagyja, vagy csak alapjáraton illetve alacsony fordulaton füstölög kékesen, akkor szelepszár szimeringre tippelnék. Ha menet közben, magasabb fordulaton is füstöl, akkor valószínűleg gyűrűzni kellene.
2014. júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem rég vettem egy golf3-mat, kb 2 hónapja, és annak a motorját raktam át a vento-ba, diensel és benzínhez is jó az olaj ami benne van, ezt ajánlották nekem.

Amikor leállok vele este, és beínditom újra reggel, akkor füstöl egy kicsit. Ha hosszú távon megyek vele, és oda lépek neki egy padlót, akkor nem látom hogy füstölne. Nagyon minimálisan, és csak néha dob egy kicsit.

Ha szelepszár szimering a baja, azt árban mennyiért csinálnák meg? Vecsési vagyok, de itt olyan szerelők vannak hogy hűha..

2014. júl. 19. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:
A szimering 200 Ft/db körül van, de a munkadíjra nem tudok mit mondani. Ha nem kell levenni hozzá a hengerfejet, akkor nem egy nagy munka. Ha le kell, az már húzósabb lehet és akkor már érdemes felújíttatni is némileg. Pl. szelepcsiszolás, síkoltatás, stb... Ha meg már a hengerfej lent van, nem tart semeddig meggyűrűzni a motort és kész a generál :)
2014. júl. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. :)
2014. júl. 20. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!