Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok kocsiban miért zúg úgy a...

Sok kocsiban miért zúg úgy a klímahűtő mint valami porszívó?

Figyelt kérdés
Ezek a gyártók nem jöttek még rá, hogy lehet a ventilátort 2 fokozatban is működtetni?
2014. júl. 20. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert csapágyas és sokszor többszázezerbe kerül. Azt hiszem Mindenre sikerül választ adni. ;)
2014. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A hűtő előtt van egy vantillátor ami bekapcsol néha. S mivel sok levegőt szállít hangja van. MEnet közben bentről nem hallod.
2014. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A klímahűtőben nincs csapágy.

Nem a gyártóknak kell rájönnie, hogy lehet alacsonyabb fokozatban is használni a ventilátort, hanem a felhasználónak, ha zavarja a hang. Automata üzemmódban próbálja az elektronika a lehető leghamarabb a kívánt hőfokra hűteni a felforrósodott kocsit. Az intenzív hűtés érdekében ehhez magas légáramlat szüksége. Az áramló közeg állófázissal érintkezve hanghatást kelt, mivel egy kritikus határértéket túllépve a lamináris áramlás örvényessé válik.. Ezt befolyásolja a szilárd test mértani alakja, az áramló közeg sebessége és viszkozitása. De szerintem ennél mélyebben ne menjünk bele az áramlástanba. Egyrészt mer nem hiszem, hogy téged jobban érdekelne ennél, másrészt én is több félévig tanultam, amit most körülményes lenne mind leírni.


Szóval a klíma automata állásban ha nem piszkálod, ahogy hűti a levegőt, vissza fogja venni szép lassan a ventilátor fordulatszámát, így csökkenni fog az áramló levegő sebessége, ily módon a hanghatás is.


Vagy ha nagyon zavar a hang,az automata klímát is lehet manuális üzemmódban használni: manuálisan leveszed a ventilátor fokozatát.

Csak akkor meg ne gyere és írd ki a következő kérdésedben, hogy mitől szar a klímád és mért nem hűt rendesen!

2014. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, bocsánat, figyelmetlen voltam! Nem az elpárologtatót kérdezted (tulajdonképen az is hűtő), hanem a klímahűtőt kérdezted a motortérben.

Akkor storno amit az előbb írtam!


Ez viszont egy jó kérdés. Én is hallom sokszor, hogy némelyik autónak úgy pörög a hűtőventilátora, hogy majd elszáll!

A sajátomat még sose hallottam pörögni...

2014. júl. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen arra gondoltam. A legtöbb kocsinál úgy van, hogy klímával indul a kis fokozat a hűtőn. Majd ha tovább melegszik, akkor a nagy.

Valamelyiken meg folyamatosan maximumon megy, ami feleslegesen zajt kelt meg fogja a motort is.

2014. júl. 20. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én autómon is porszivó hangja van de csak ha àllok vagy nagyon lassú a tempo és nincs menetszél. Belülről nem hallatszik tehàt nem zavar. De pl mikor hazaérek és nyitom a garàzsajtót sokszor hangossabb mint maga a motor. A6 3.0TDI

Klimàs minden tavaszal àtnézi de nem szólt még ugyhogy gondolom ez ilyen.

2014. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!