Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás után mi az első...

Autóvásárlás után mi az első teendő? Átírás, biztosításkötés vagy eredetvizsgálat?

Figyelt kérdés

2014. júl. 20. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
az atiras az utolso, ahhoz kell a masik ket dolog. biztositast meg mar erdemes elozoleg attol a naptol megkotnod amikor az auto hozzad kerul
2014. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És , ha én este 7-kor veszem meg a kocsit? Másnap reggel, ha biztosítást kötök kell késedelmi díjat fizetnem?
2014. júl. 20. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:

1. megvetted a kocsit, kezedben az adásvételi


2. elviszed eredetvizsgálatra, ahol kapsz egy tanúsítványt, és van ahol le vannak szerződve a biztosítokkal, és ott helyben ki is kalkulálják neked az árakat, meg is tiudod kötni, így nem kell külön biztosítókhoz mászkálni.


3. bemész az okmányirodába és elintézed az átírást, ehhez viszed magaddal a régi forgalmit, törzskönyvet, és a tanúsítványt az eredetvizsgáról.


Befizettetik veled a vagyonszerzési illetéket, meg a nevedre kiállított új forgalminek, és törzskönyvenk a kiállítási költségét. Megkapod az új forgalmit, az új törzskönyvet pedig 2 héten belül küldik majd ki a címedre

2014. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most már teljesen értek mindent. A biztosítást majd saját magam intézem el, mivel az előző kocsim bónuszát nem akarom, hogy elszúrják. :)
2014. júl. 21. 13:13
 5/6 egySanyi ***** válasza:
Elvileg érvényes biztosítás nélkül egy métert se mehetnél, ezért szerintem az legyen az első dolgod.
2014. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés. HOlnap az lesz az első dolgom, mert ma miután megvettem a kocsit már nem volt nyitva a biztosító ahová menni akartam. THX mindenkinek! :)
2014. júl. 21. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!