Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha DT 50, Suzuki RMX 50...

Yamaha DT 50, Suzuki RMX 50 vagy Derbi Senda DRD 50?

Figyelt kérdés

Melyik lenne a jobb ?



[link]


[link]


[link]


Én a Yamaha és a Suzuki mellett állok, főként , hogy suzuki autónk is van, és az elég jól bírja, a yamahát pedig 1-2 ismerősöm ajánlja, akik eléggé értenek a motorokhoz.(Nem ezeket venném, de ha most vehetnék, akkor melyik a jobb választás ? Milyen szempontokat kell figyelembe venni 50es motor választásnál ?



2014. júl. 21. 00:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én is a yamahát mondanám, azért, mert minarelli am6-os blokk van benne, bármikor bármit találsz hozzá, akármi kell, ez a leggyakoribb blokk...


igazából semmi különöset nem kell figyelni az 50-es motorok vásárlásakor, annyi a lényeg, hogy

- semmi csörgés/zörgés/ciripelés ne jöjjön a blokkból

- szépen egyenletesen, kihagyás nélkül járjon a motor

- akkor sem emelkedhet meg az alapjárat ha huzamosabb nyélgázas szakasz után behúzod a kuplungot és elengeded a gázt

- váltó szépen vegye a fokozatokat

- kuplung ne csússzon meg, még 6-ban teljes terhelésnél/fordulatnál sem...

- külön olajozást működésében sose bízz, át tudnak vágni vele, érdemes úgy gondolkodni, hogy nem működik, nehogy meglepődj ha nem működik, és az előző tulaj keverte a benzint


Nagyjából ennyit kell figyelni a blokkon, a külső dolgok, mint fények/visszajelzők ellenőrzése nem kíván túl nagy szakértelmet, az esztétika szintén, fékek szintén láthatóak, hogy mennyire kopott a tárcsa meg a betétek, telók csillapítsanak szépen, ne engedjék az olajat.


a teljesen felújított makogásokat sose hidd el, én tavaly újítottam fel a mocim saját célra, kb 70 rongy ment el csak az alkatrészekre, úgy, hogy csak főtengely + hengerszett csere volt, kuplunghoz nem nyúltam, az még lett volna vagy 20 ropi, szóval egy valódi komplett felújítás legalább 100 rongy (és abban még nincs munkadíj ha szerelővel csináltatod) ha nem gagyi kínait vagy bontott szart akarsz beletenni, akkor nem éri meg felújítani, majd eladni, mert soha nem látod viszont azt a pénzt, tehát így tekints az olcsó "frissen teljesen felújított" motorokra...

2014. júl. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A senda gyanús volt, hogy felújította és utánan ment vele 10 km-t.. Gondolom valami nincs rendben vele
2014. júl. 21. 01:59
 3/9 gdavid93 válasza:
Egyértelmű hogy RMX, nekem is az volt a tanulómotorom és sok ezer km után merem mondani, hogy az 50-es gépek királya. Terepen és aszfalton is megállja a helyét 90 feletti végsebessége miatt egy laza 70-es utazó mellett nekem 2-2,5 litert evett. Gyorsultam Derbi és Yamaha ellen is és nevetve leverte mind a kettőt, úgyhogy szerintem egyértelmű a választás.
2014. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is az RMX mellet állok, mert elég jól is néz ki, jók az értékelési is, a vélemények is jók róla. Apukám is a suzukit pártolja, ha autót veszünk akkor mindig suzukit. 10 éve van Suzuki autónk, soha nem volt olyan baja, amit ő nem tudodd volna megoldani. Szóval szerintem is a suzuki lesz.
2014. júl. 21. 15:38
 5/9 anonim ***** válasza:
+1 a Suzukira, igaz én nagymotort használok Suzukit, de eddig baj nem volt vele, és nem is hallottam róla hogy a Suzuki motorjai problémásak lennének.
2014. júl. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 David9182 válasza:

Hogy nézett ki az a Suzuki? :)

Abban az időben én is árultam egyet pont :)

2015. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sárga-fehér, mint a többi, kék Polini matrica,No Fear,thor, twin air matrica
2015. ápr. 19. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindhárom motor jó, de én is az RMX pártján állok.Már-már olyan teljesítményt ad le, mintha üzemórás lenne, halkan megjegyzem, kicsit többe is kerül a fenntartása, de nem lényegesen.A Yamaha szintén jó, de nagyon erősen túl van árazva, és mivel elég régóta gyártják, ugyanazon pénzért öregebbeket tudsz venni.Esetleg ha nem találsz normális Suzukit, ezt ajánlom másodiknak, a blokkja szinte agyonüthetetlen.A Derbi nekem nem tetszik, pedig az is tartós, megbízható szerkezet (a Derbi blokkosra értem).Az a baja, hogy elég idióta (számomra ) az üléspozíciója, illetve nem nagyon találták el a fokozatok kiosztását a váltóban, így a motor gyengébbnek érződik a valóságnál.
2015. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 David9182 válasza:

Akkor az a motor az enyém volt :)

Mentél már vele? Milyen? :)

2015. máj. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!