Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es motor rendszámoztatása?

50-es motor rendszámoztatása?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy ugye b kategóriás jogsival lehet 50es motorral közlekedni.

De én szeretném autó úton használni.

Meglehet csinálni, hogy egy 50-es motornak van rendszáma, biztosítása meg minden ami kell, de b kategóriás jogsival vezetni?

Legálisan!!!



2014. júl. 22. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem a rendszámtól lesz egy motor "nagy" motor, hanem a teljesítményétől. Ha le lehetne rendszámoztatni a segédmotorkerékpárt, az akkor is csak smkp lenne, amivel ugyanúgy nem mehetnél fel autópályára és autóútra.
2014. júl. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

kár:(

pedig szerintem van olyan 50-es motor amit akár fel is lehetne engedni autó útra, rendszámmal :S hát azért köszi :( :)

2014. júl. 22. 01:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rendszám egy motornak, akkor elvileg tudja a 60 km/h órás sebességet, tehát mehet autópályán. Régebben voltak Simsonok rendszámmal, igaz azokhoz kellett a motoros jogsi is. Viszont akárhogy is van, eléggé kamikáze dolog ilyen kis motorkákkal bent kavillálni a 110-130 (meg még gyorsabban...) -cal rakétázó autók közé, pláne ha van kamionforgalom is. B kategóriához kell egy kiegészítő vizsgát csinálni (B125) és lehet vezetni maximum 125 cmᶾ-s és 11kw-os motorkát, de még az is karcsú ilyen környezetben.
2014. júl. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tudnál többet mondani erről a kiegészítő vizsgáról?
2014. júl. 22. 03:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem, de az autós iskolák minden részletet el tudnak neked magyarázni vagy a honlapjukon megtalálod. Engem szerencsére nem érint a dolog mivel van A kategóriám, motorozom is, de ebből kifolyólag azért annyit tudok, hogy van már ilyen lehetőség.
2014. júl. 22. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
annyi lenne a probléma, hogy ahova most járok autósiskolába ott nincs motoros oktatás így a b kat-al szerettem volna motorozni de a személygépkocsi jogosítvány nem elengedhetetlen :(
2014. júl. 22. 03:47
 7/8 A kérdező kommentje:
szétnéztem most a neten 30-40ezer ft körül van az szerintem nem egy akkora összeg ami ne érné meg hogy tudjak autó úton is közlekedni mivel suli-ba, és dolgozni is tudnék járni, nem kellene vonatozni :)
2014. júl. 22. 03:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg jól gondolkodsz, de még egyszer mondom, ha nem az autók tempójában motorozol, márpedig egy 125-ösnek nagyon nem a kényelemes utazósebessége a 110, legfeljebb a vége. Na szóval ha állandóan előzgetnek az autók akkor fokozott veszélyben vagy. Egyébként az autós iskolák, ha ők maguk nem adnak motoros képzést akkor "kiközvetítenek" gyakorlati oktatóhoz, az elméletet persze meg kéne tudniuk tartani.
2014. júl. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!