Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi 80, vélemények?

Audi 80, vélemények?

Figyelt kérdés

300-400 ezer Forint között keresek magamnak autót, és ezeken az Audikon megakadt a szemem. 1.8-2.0 benzin motorokkal nézegetem őket, és ennyiért vannak szép példányok. Néztem még TDI-t is, de ennyiért nincsenek jók.

Első autóm lenne. 3 éve van jogsim, vezettem is elég sokat, tehát nem az a tipikus "megkaptam a jogsit, de még bizonytalanul vezetek" típusú vásárló lennék.

Mennyi a fogyasztása ezeknek országúton/városban? Mik a típushibái? Mi az amire az általános dolgokon kívül érdemes odafigyelni? Megéri-e az árát, vagy esetleg tudtok-e más autót ajánlani helyette?



2014. júl. 22. 19:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%

Körülbelül a fogyasztása 11,7 liter /100 kilométeren. Köztudott, hogy a régi audik kerékcsapágyai nagyon megadják magukat, amiket meg kicserélnek, nem lesz tartós. :(


Még egy dolog amit az audi szeret, az a rozsda. Szinte bárhol elkezdődhet a folyamat, és hajlamosak is rá! Én lebeszélnélek a régi kocsikról!

2014. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ment a zöld! Én úgy olvastam hogy a karosszéria galvanizált, és pont hogy nem hajlamos a rozsdásodásra. Tudom én is hogy minél fiatalabb, annál jobb (meg persze bonyolultabb), de ennyi a keret.
2014. júl. 22. 19:45
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Ha kezelt az alja akkor nincs vele gond! :)

Azért arra figyelj, hogy az autó ára plusz 150.000-200 ezer még rá kell költened, hogy tutkó legyen!


Sok sikert :)

2014. júl. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 2 van a családban. 94-es és 95-ös "vasorrú". Nem tudom a rozsda témát honnan veszik, de messze ezek a kocsik a legjobbak, soha sehol nem rohadnak.

Csak a dízelről tudok nyilatkozni. Azok jók.


Ismerősömnek van még a régebbi változata, de már az is ezek a szériák. Azt hiszem 90-es. Az 1,6 D motor már szinte kifeküdt, de egy csepp rozsda nincs rajta.


Ha megnézed a hirdetéseket egyik ilyen autón sincs rozsda, úgy is írják. Amelyiken volt az azért van mert törött volt, vagy ott újrafestették.


A mieink nem újak, értelemszerűen tiszta kavicsfelverődés, de még ott sem kezd el színeződni.

2014. júl. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Végre valaki, akinek van is velük tapasztalata. :)


A pénz az úgy van kiszámolva, hogy az autó 300-400 között, a többi meg a hülye adók, biztosítás, vezérlés-olaj-szűrő csere.

2014. júl. 22. 20:51
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A 80-asok már galvánkasztnisok voltak, ennek ellenére az idő már eljárt felettük. Ami nem sérült, az általában tényleg nem rozsdásodik, de így 20-25 távlatából már elég kevés az ilyen.


Nemrég cseréltem egy 100-ason hátsó kerékcsapágyat, valami 10000 körül volt a két hátsó csapágy.. Azért évente nem fog kifeküdni. :)

2014. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is audim van 93-as. Nincs rajta rozsda. Kezdetben benzinest akartam, de hallottam sokat eszik, így végül maradt az 1.9 tdi. Egyáltalán nem bántam meg.
2014. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

első teljesen világtalan....


80asok kadmiumozva vannak, csak akkor rohad ha tört, amúgy örök élet +10név.

Csapágyak is nagyon jól bírják.


1.9 tdi a legtartósabb dízel csak a kora miatt már kevés a jó állapotú.


Nekem 2 van (egy 1.8 benzin és egy 2.0 cabrio) az 1.8 7 liter körül eszik, a cabrio nehzebb sokkal az 8,5 körül.


Ennyi pénzért jó vétel, tartós és olcsó hozzá minden.

2014. júl. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ezek szerint jó vétel lenne.
2014. júl. 23. 08:59
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Még egy dolog amit az audi szeret, az a rozsda. Szinte bárhol elkezdődhet a folyamat, és hajlamosak is rá!"


Csak tudnám honnan veszi... :D el ne hidd, ha ilyen korú autókat nézünk, pont az audik a legkevésbé hajlamosak rozsdálni, elég jó korrozióvédelemmel látták el őket, persze ha törték, és nincs rendesen javítva, akkor sárvédőív ilyesmi lehet, de ez független a kocsitól. Nekem 100/A6 2.5 TDI van, annak is olyan az alja, mint az új. 1.8-2.0 motorokkal szerintem is jó vétel a 80-as, ha nem sajnálod, hogy nem éppen a legkevesebbet fogyasztó autók, viszont elég jólmennek, nyomatékos motorok. a beltér már elég jó minőségű, TDI-t ennyiért nem vennék, nem mondom hogy nem lehet használhatót kifogni, de a benzinesek közül válogathatsz ennyiért. Az autó költségei mindennel együtt még a nevedre kerül az kb. 80-100 ezer ft., ezt kalkuláld bele, meg azért egy olaj+ezérléscserére se sajnáld a pénzt ha megvetted. Sok sikert hozzá!

2014. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!