Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm ( 1,6 opel A Caravan...

Hosaxx kérdése:

Az autóm ( 1,6 opel A Caravan kombi) ablaktörlő lapátja elől úgy megy mintha dörzspapíron járna. A hátsó jól üzemel. Hosszabb működés után a biztosíték kimegy. Kapcsoló vagy a motor a hunyó?

Figyelt kérdés

2014. júl. 22. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

a tengelye megrohadt

szedd szét és takarítás után zsírozva rakd össze

vagy vegyél egyet a bontóban 3-5.000ft

2014. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szétszedtem a kapcsolót nincs beégve a relé is ok.Összeraktam és most olyat produkál,hogy csak a 3. leggyorsabb módban töröl.a hátsó is működik és a mosó is.Van-e tipp valakinek?
2014. júl. 23. 12:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Hétvégén szétszedtem az ablaktörlő mechanikát és a motor.A mechanikának semmi baja nem volt viszont a motorból kiöntöttem kb. 3 gyűszűnyi vizet.Tehát a baj az volt,hogy a motorba zárlat keletkezett de a bizti kiégett így a motor nem égett le viszont annyira felmelegedett,hogy a szénkefe rugó deformálódása miatt nem érintkezett az egyik szénkefe a kommulátorral.Még csak annyi.hogy a motorház és a mechanika ház tömítése papír ami a víz ellen igen gyenge és a mechanika ház tömítése tömítése el volt csúszva.Az egész szerkezet még eredeti volt csak idő kérdése volt,hogy mikor találja meg a víz az elcsúszott tömítésnél a szabad utat.Kb 60e forintot spóroltam hétvégén.
2014. júl. 28. 12:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos újból megadta magát az javított ablaktörlőm.Vettem 15000 ft-ért egy másik motort annak viszont a libafogazású meghajtó tengely átmérője nagyobb volt.Így nem volt más választásom hisz kód alapján vettem a tengelyre csavarozható kart reszelővel kúposan kibővítettem majd összeszereltem.Szerintem jobb lett mint az eredeti.
2014. aug. 9. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!