Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes A140/A170 szeretnék...

Mercedes A140/A170 szeretnék vásárolni. Pozitívumok? Negatívumok? Vélemények?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, Szeptemberben a szakközépiskola 5. évét, a szakképzős évet kezdem. Természetesen idén érettségiztem. Az érettségi pontszámom 472. Jövőre a Műegyetemen szeretnék gépészmérnöknek tanulni. Jelenleg 700 ezer forintom van autóra, melyet nyári munkával, maszekkal illetve szülői támogatással szedtem össze. Első autónak a Mercedes-Benz A140-et vagy az A170-et néztem. Nyilván mindennapos, városi autónak használnám, mellyel évente párszor megszeretném tenni a Budapest-Pécs útvonalat. A formai kialakítása tetszik, a 80 LE is bőven elég számomra (de láttam már 100 LE-set is.). Az egyik rokonomnak 5 évig volt A170-e. Megbízható, kellemes autónak tartja. Nyilván tudok pár hátrányról. Relative drága alkatrészek, utána nehezen eladható, kevés pénzért, az első szériánál stabilitási problémák (ezért is jobban érdekelnek a 2000.-es évjáratúak). Mit gondoltok róla? Egyéb pozitívum, negatívum? Hogy éri meg? Németországból behozott autó melyre rájönnek még a költségek vagy Magyarországon használt autót? Egyéb hozzáfűzni való, sztori? Előre is köszönöm szépen.

2014. júl. 24. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak a '97-eseknél volt probléma stabilitással. Talán még a legnagyobb hátránya, hogy nagyon feszes a futóműve és elég sokat is fogyaszt (az 1.6-os képes megenni 11 l-t is). Egyébként megbízható, méreteihez képest tágas, biztonságos, praktikus kocsi, szerintem nyugodtan vehetsz. Anyám 770-ért vett 1.6-osat, már 2 éve van meg és idáig nincs semmi baja se. 1.4-es benzinest vegyél, ne 170 CDI-t. Sok sikert a vásárláshoz, szerintem Magyarországon találsz jót, anyámét németből hozták, a kocsi egyébként Avantgarde felszereltségű: el. ablak, klíma, ABS, ASR, ESP stb...
2014. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 4165 ***** válasza:

Az ESP alapfelszereltség, pont a jávorszarvas teszt miatt. Annak meg része az ABS. Tehát, ha mondják extraként, kacagj.

A Mercedest majd ne ez alapján ítéld meg. 700 környékén a németek által javíttatni már nem kívánt példányok vannak itthon. A jabíttatása ugyanis a zsúfolt motortér miatt nem olcsó. A 140-es is bekap 10litert városban. Igaz, az én rokonaim között senkinek nem volt, csak jabítunk ilyet, napo szinten. Nem vennék soha. Egy C180 esetleg?

2014. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!