Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia rs 125 2003-mas vagy...

Aprilia rs 125 2003-mas vagy zxr750 1993-mas?

Figyelt kérdés
Hétvégi 55 km motorozásra kellene. Az Aprilia patent, friss műszakis, új dugattyú és henger. A zxr műszaki nélküli. Átiratás, egyéb kötelezők miatt az rs felé áll a zászló. De még egyik típus sem volt . ár hasonló.
2014. júl. 25. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Látatlanba nehéz tanácsot adni. Az én véleményem a következő:

Egyiket sem venném meg - hacsak nem lennék képzett motorszerelő - én nem vagyok az.

Nem is egy kategória a kettő.

Műszaki nélküli 1993-as motor? Szinte járatós... Semmi bajom a régi kawasakikkal, a régi porszívócsöves király volt ( nem bántásból, tényleg tetszett ) - de azért egy műszaki nélkülis, 1993-as nagy vasat bevállalni bátorságra vall. Magyarország nem arról híres, hogy olcsó és régi sprotgépek jó állapotúak. Pl egy régebbi GSXR 1100-es, patent állapotban minden csak nem olcsó.

Az RS is kiesett, több mint 10 éves gép - ami mondjuk nem olyan vészes még - de már dugattyú és a henger kellett bele? Kapott hideget és meleget, ki tudja még mi lappang a felszín alatt.

Én személy szerint nem vennék sportmotort 4 évesnél öregebb állapotban. Sőt inkább vennék egy pályamotort, mert az valószínűleg karbantartották. Nem is egy olyan ismerősöm van aki behitelezte a motort, de szervizre nem futotta és 3 év alatt csak lelakták a több milliós motorokat.

Hogy legyen viszonyítási alapod, nekem áll a garázsomban többek között egy 600-as, 13 éves sportmotor is. Folyamatosan volt szervizelve, 6 hónaposan vettem. Múlt héten volt 66ezres szervizen és potom 90e Ftba fájt - és sajnos már vannak gyerekbetegségei ami a korral jönnek elő: pl műanyag alkatrészek öregedése, elektromos rendszer hibái. Szóval erre számíts ha régi , he olcsóbb nagyvasat veszel.

2014. júl. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha hétvégi 55km-re kell, akkor RS. Szerintem nem meglepö, hogy kellett hengert/dugattyút cserélni, a 2t-knél nem annyira ritkaság.
2014. júl. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt már nekem sok nagymotorom.(tdm850,hyosung 650,cbr600f2,cbx750...) nem félek az öreg vastól.igazaból ezek után a nagymotorok után inkább az egóval van baj mikor az rs kerül képbe  alapból amire kellene elég lenne a 125ccm. Ilyen kis kétütemű mėregzsákom meg nem volt így nem ismerem.
2014. júl. 26. 05:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak munkába járni kell, akkor elég az RS. Az furcsa lenne ha még egy 10 éves 2T-n nem kellet volna generálozni, nekem minden nyár végén nagy felújításos esik az RS, és még csak 5 éves, szalonból vásárolt gép és én vagyok az első tulaja. Én egy 93-as motort nem igazán vennék meg, de ezt neked kell tudni hogy mennyi van a zsebbe. Az RS-ről azt tudni kell, és ami a 2T-s Apriliákra mindre igaz, hogy lelkük van, és ha nem törődsz vele, kutyakeményen ki tud veled cseszni :) Egyik haveromnak is RS125-je van, de ő bunkó és üti-veri a motort, a múlthéten telefonál hogy 90 km-re van tőlem és lerobbant a motorral, nem akar beindulni akármit csinál vele. Beültem a kocsiba, elmentem elébe, és láss csodát, nekem azonnal beindult, kicsit járattam, ráültem és hazahoztam, haverom meg jött a kocsival, a 90 km-en át semmi nem volt a motorral, remekül jött haza felé.
2014. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem ütni verni kell.Nem pályázásra!csak a hétvégi laza gurulásra.de az aprilia felé húz a mérleg mert kisebb,könyebb(tárolás szempontjából sem mindegy),kötelező fizetnivalója is kisebb es annyit megy amennyit nekem kell mennie. :-) köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek.
2014. júl. 27. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!