Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kisautót vegyek magamnak?

Böbe866 kérdése:

Milyen kisautót vegyek magamnak?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy megszerzem a jogsit. Előbb viszont szeretnék venni egy autót. Mert meg akarok vele tanulni vezetni, mielőtt belefogok.

Milyen autót ajánlanátok? Én a Fiat Uno-ra gondoltam, már régen kinéztem magamnak, mert kis fogyasztású.

Mennyibe van összesen évente egy autó fenntartása? Mennyi fzetésből lehet fenntartani egy autót?

Köszi



2014. júl. 27. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:

lol wat?


előbb leteszed a jogsit aztán majd vezess...

a forgalmi vizsgáig megtanulsz annyira hogy ne ölj meg senkit

a fiat uno egy f*s és a legfiatalabb is 20 éves

amúgy suzuki swiftet vegyél bolondbiztos kis fogyasztású 250 ezernél már egész jót kapni

a fenntartás attól függ mennyit mész vele, de garantálom hogy egy ilyen autó mint amit kinéztél 3* viszi el a vételárat még a garázsban

2014. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hááát... Előbb szerezd meg a jogsit, biztos ami biztos.


"Én a Fiat Uno-ra gondoltam, már régen kinéztem magamnak, mert kis fogyasztású"


A legfiatalabb Uno is 1995-ös és én még nem hallottam volna hogy olyan keveset fogyasztanának. Viszont cserébe rozsdásodnak.


Hogy évente mennyiben vagy egy autó, az jó kérdés. Menyit szeretnél vele majd menni?


A Swift egy elég biztos választás: egyszerű, olcsón van hozzá minden, nem drága a javítása, olcsón lehet nem rohadó, megkímélt(-ebb) darabot is kifogni. Persze ugyanúgy át kell nézetni vásárlás előtt, ha a pontok (karosszéria, futómű, kormánymű, fékek, motor, váltó) rendben vannak, akkor költségmentes. Mármint a kötelező szervizeken és alkatrészcseréken kívül a közeljövőben nem kell rá költeni.

2014. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*ha a főbb pontok
2014. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szántóvető ***** válasza:

céltudatosnak tűnsz ami pozitívum.a terved már megvan csak sajnos jogsi nélkül nem fogod tudni gyakorolni a vezetést.sajnos egy kocsi fenntartása ilyen benzinárakkal kész katasztrófa.én is swiftet javaslok,az unot felejtsd el,az már történelem.

biztosítást,súlyadót,üzemanyagköltséget 5 literes fogyasztással te is ki tudod számolni egy évre.

ott van még az éves szervizdíj:én azt mondom hogy évi 100 ezret számolj egy jó állapotú kocsira ha nem használod sokat.de ez csak egy tipp,ha valaki hülyeségnek tartja majd kijavít.

[link]

2014. júl. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
amúgy a benzinárak egész jók most, 2 éve 450 körül volt most csak 405
2014. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A Suzuki Swift akkor a javaslat :) . Tulajdonképpen régen nézegettem a Fiatokat, azóta eltelt jó pár év :D . Az anyagi helyzetem úgy tűnt, hogy javulni fog, de egyelőre mégsem.

Viszont ez a jövőre nézve jó lesz nekem, hogy segítettetek. Mert azért vannak terveim.

Én inkább abban gondolkodtam, hogy a jogsit az autó után szerzem meg, mert előbb érdemes megtanulni vezetni, mielőtt elkezdem a jogsi szerzést, hogy ne legyen túl nagy a költség. De lehet, hogy ez nem megfelelő gondolat, csak itt a közelben segítséggel megtanulhatok könnyen vezetni, jogsi nélkül is, hogy a jogsiszerzésnél ne legyen már gond.

2014. szept. 19. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!